Dekorasyonda Turuncu Nasıl Kullanılır?

Mutluluk, enerji ve güven duygusu veren turuncu renk artık ev dekorasyonunda. Yaz ayını temsil eden turuncu rengiyle evlerinize ışıltı gelsin. Bu tarz sıcak renkleri evinizin her yerinde kullanabilir ve sıcak bir görünüm sağlayabilirsiniz. Ferah bir ortam sağladığı gibi ruhu da rahatlatır.

turuncu dekorasyon

Odalarınızın Dekorasyonunda Turuncu Rengi Nasıl Kullanmalısınız?

Salonunuzda beyaz mobilyalar ağırlıktaysa, turuncu her zaman beyazın tamamlayıcısı olur. Oturma gruplarınızı turuncu renk ağırlıklı alabilir ya da eskiyen koltuk döşemelerinizi bu renk ile kaplatabilirsiniz. Duvarınızın bir bölümünü turuncu renge boyalayabilirsiniz. Turuncu ve kahverengi güzel bir bütünlük sağlar.

Duvarın belirli bölümünü bu renge boyadıktan sonra kahverengi objeler ya da duvar süslemeleriyle odanızı hareketlendirmeniz mümkün. Turuncu renk, turkuaz ile birleştiğinde de harika bir ton ortaya çıkarır. Turkuaz renkli koltuklarınıza turuncu renkli minderler koyabilirsiniz.

Mutfaklarınıza sıcak bir ortamı sağlayan en güzel renk tonlarından biri turuncu. Dolaplarınızı ya da duvarın bir bölümünü bu tarz renk ile hareketlendirmeniz mümkün. Tüm odalarınıza veya mutfağınıza koyacağınız bir turuncu renkli çiçek dahi ortamın hemen yumuşamasında etkili.

Renkli dekorasyondan hoşlanmayanlar ise turuncu rengi evin bazı bölümlerinde kullanabilirler. Ufak bir sehpa ya da kitaplığı bu tarz renklerden seçebilirsiniz. Sandalye minderlerinizi, tablo kenarlarınızı ya da ayna çerçevelerini turuncu seçerseniz, evin ferahlığının hemen değiştiğini fark edersiniz.

Turuncu renk yaz ve kış ayı için özel tasarlanan bahçelere de renk katar. Saksılar, sandalye ya da masaların turuncu olduğunu hayal etmek bile ruhunuzu dinlendirir. Canlı renklerden hoşlananlar ise turuncu renklerden oluşan küçük bir çiçek bahçesi kendilerine yapabilirler. Aydınlatma direklerinizi bu renge boyayarak, bahçeye değişik bir tarz yaratmanız da mümkün.

turuncu yemek odaları

Sıcak renkler her zaman ortamın daha güzel olmasını sağlar. Salonda yemek masanız varsa ve salon mobilyalarınız kahve tonlarından oluşuyorsa hafif renk katmayı düşünmenizin tam zamanı. Yemek masası ya da sandalyelerinizi turuncu renkli seçtiğiniz zaman evin anında değiştiğini göreceksiniz. Masa üzerine koyacağınız şık turuncu renkli vazolar dahi eve değişik bir esinti getirir. Küçük ayrıntılarda her zaman renk tonu önemli.

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Bella Maison İlk Mağazasını Hilltown Avm’de Açtı

Her evin hak ettiği güzelliği ve konforu tamamlayan ev tekstili, ev dekorasyonu, ev giyimi ve …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir