Anasayfa / Güzellik / Saç için Güneşten Koruyucu Ürünler

Saç için Güneşten Koruyucu Ürünler

Saçınızı güneşten gözlerinizi ve cildinizi koruduğunuz gibi korumalısınız. Çünkü güneşin zararlı UV ışınları saçı yıpratarak, kırıkların armasına ve böylece de saçın kuruyarak solgun görünmesine sebep olmaktadır.

Saçınızı güneşli yaz aylarında da parlak, sağlıklı, nemli ve hacimli tutmak istiyorsanız bu aylarda çok daha sıkı bir bakım rutini uygulamanız gerekir. Saçlarınız güneş koruyucu ürün olarak tek bir ürün önermeyeceğiz çünkü yalnızca 1 ürünle, güneşin zararlarından korunmak pek mümkün olmuyor.

Onun yerine saçınızı korumanız için şampuandan bakım kremlerine kadar çok farklı ürünler hakkında kısa bilgiler vermeye çalışacağız. Bu ürünleri bütçenize göre hangi markadan alacağınıza karar verebilmeniz mümkün.

Saçları Güneşten Korumanın Yolları

Şampuan

Öncelikle çok iyi bir şampuan seçmelisiniz. Güneşten ve denizden kurumuş olan saçlarınızı ve saç derinizi daha fazla kurutacak bir şampuan, durumu kötüye götürebilir. Bunun yerine organik olan bir şampuan kullanabilirsiniz. Saçları besleyici özelliği olan argan yağı içeren şampuanlar, saçı nemlendirmek ve yumuşatmak için iyi bir seçim olabilir.

saç

Bakım Kremi

Bakım kremi seçerken saçınızın rengini koruyucu özellikte olanları almanızı öneririz çünkü güneşle beraber saç renginiz de bir kaç ton açılabilir. Tabii bu seçim meselesidir belki de saç renginizin açılmasını tercih ediyor olabilirsiniz.

Koruyucu bakım kremleri saç teline tutunup güneşe karşı bir kalkan görevi görmektedirler. Yalnızca saçın rengini değil yumuşaklığını da korurlar.

Nemlendirici Krem

Keratin maddesi içeren nemlendirici saç kremleri, güneşin kurutan etkisini hafifletir ve saç tellerini de kırılmalara karşı korur ve gün içinde de parlak görünmelerini sağlamaktadır. Bu kremler aynı zamanda saça çok daha kolay şekil vermek için ideal olmaktadır.

Serum

Yazın belirli bir aralıklarla saçlarınıza serum bakımı yapmanızı öneririz. Böylece güneş saçınıza zarar vermeden de tedbir almış olursunuz. Serum seçiminde de yine doğal yağlar içeren ürünleri tercih edin. Eğer kullandığınız bir serum markası varsa da yaz aylarında serum bakımını sıklaştırın.

 Doğal Yağlar

Daha önce birçok farklı yağla, saç bakımı nasıl yapabileceğiniz konusunda bilgiler vermiştik. Doğal koruyucu ve yumuşatıcı etkisi güneşli günlerde çok daha önem kazanır. 10 günde bir defa saçlarınıza yağ bakımı yapıp güneşten etkin bir korunma sağlayabilirsiniz.

saç güneş

Saçlarımızı Güneşten Korumanın Önemi

Gözlerimizi güneş gözlüğü ile cildimizi yüksek koruma olan faktörlü kremler ile korurken saçlarımızı güneşin zararlı olan ışınlarına karşı korumasız bırakmak hiç doğru değil. Çünkü hem sıcak, hem UV ışınları saçı çok çabuk kurutmaktadır.

Başlarda “plaj saçı” modelinin havalı olduğu düşünülebilir fakat 1 hafta süresince saçınızı korumadan uzun bir süre güneşte kalırsanız eğer yaratacağı olumsuz etkileri gidermek için de 1-2 hafta uğraşmanız gerekebilir. Bu sebeple mutlaka tedbirinizi almalısınız.

Saçlar İçin Güneş Koruyucu Bazı Ürünler

Aşağıda saçları güneşten koruyan ürünleri ve kozmetik dükkanlarında, internet mağazalarında ve büyük marketlerde bulabilmeniz mümkün.

Helen Seward Suncare Supreme Hair Oil

Doğal olan yağları içeren bu bakım ürünü tuza, rüzgara ve güneş ışınlarına karşı koruma sağlar.

Kerastase Soleil Lait Apres-Soleil

Onarıcı olan bu süt saç uçlarını yumuşatır ve güneşten sonra oluşan kırılmaları da en aza indirir. Durulama gerektirmez.

L’Oréal Professionnel Koruyucu Sprey

Saç tellerine tutunup saçı koruyan ve ince bir tabaka oluşmasını sağlayan bu sprey, saçların kolay taranmasını sağlar ve saça parlaklık verir.

L’Oréal Professionnel Maske

U.V koruması sağlayan bu maske, saçı yumuşatır ve parlaklık verir. Güneşten yıpranan saçları da onarır.

 

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Pratik Güzellik Bilgileri**

Bayanlar bu habrrimiz  tam size göre ..Hızlı yağlanan saçlara, uzun sürede kuruyan ojelere, kurumuş ciltlere her …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir