Anasayfa / Güzellik / Cilt Bakımı / Göz çevresindeki kırışıklıklara alışmayın

Göz çevresindeki kırışıklıklara alışmayın

Göz çevresindeki kırışıklıklar, zamanın ve yaşamın yıpratıcı yönlerini adeta bir ayna gibi yüzümüze yansıtır. Bu kırışıklıkların sizin güzelliğinize gölge düşürmesine asla izin vermeyin.

Kadınların en büyük korkulu rüyası, özellikle 30 yaşından sonra yavaş yavaş yüzde ortaya çıkmaya başlayan kırışıklıklardır. Vücudumuzun en hassas ve naif bölgesi olan göz çevresi, yaşlılık, hastalık, yorgunluk gibi belirtileri kolaylıkla belli etmektedir. Bu nedenle de göz çevresi bakımının her zaman yaptığınız cilt bakımından ayrı ve özel bir yeri bulunur.

goz kirisikliklarina alismayin

“Kaz ayağı” denilen göz çevresi kırışıklıkları yalnız yaşımızı ele vermekle kalmaz ve bazılarımızın yaşının daha büyük görünmesine neden olur. Göz çevresindeki kırışıklıklara yok etmek için ise mucizeyi her zaman estetikten beklemeyin. Yapacağınız biraz bakım ve beslenmenin yanı sıra tabii ki Thalgo göz bakımı sayesinde göz çevresi kırışıklıklarına veda ederek yeniden doğmuşcasına bebeksi bir yüze kavuşabilirsiniz.

TEMEL KURAL TEMİZLİK

Farkında olmadan yapılan birçok hata göz çevremizin çok daha erken yaşlanmasına ve yıpranmasına neden oluyor. Gözlerimizi kırptığımızda meydan gelen kırışıklıklar, göz altlarımızda ortaya çıkan torbalanmalar ve morluklar, bunlara bir an önce önlem almamız gerektiğinin mesajlarını bize veriyor. Göz çevresini istenilen canlılığa ve pürüzsüzlüğe kavuşturmanın ilk adımı, her zaman yapmamız gerektiği gibi cildimizi temiz tutmaktan geçer. Göz çevresi, uygun temizleme ürünleriyle her gün içten dışa doğru yapılan uygulamayla hafif daireler çizerek temizlenmeli ve daha sonrasında da duru suyla yüz yıkanmalıdır. Bununla beraber özellikle yaz aylarında mahkum kaldığımız zararlı güneş ışınlarından gözlerimizi korumaya özen göstermeliyiz. Bu nedenle dışarıya çıkarken kesinlikle güneş gözlüğü takmalıyız.

yuz temizligi

BOL SU VE NEMLENDİRME

Gözlerinizin daha iyi parlamasını sağlamak için bol su tüketmelisiniz ve buna ayrı önem vermeniz gerekir. Az su içmek doğal olarak cildin kurumasına neden oluyor ve oluşan kuruluk da göz altlarını etkiliyor. Göz çevreniz ile cildinizin daha sağlıklı bir görüntüye kavuşması için günde ortalama 2-2,5 litre su içmeyi ihmal etmemeliyiz. Bununla beraber göz çevresindeki doğal yağlanmanın çok az olması nedeniyle spf korumalı özelliğe sahip göz kremlerini tercih etmeliyiz.

THALGO GÖZ BAKIMI

Bakım için evde yapılacak uygulamalardan faklı olarak düzenli bir şekilde profesyonel göz bakım uygulamalarını da ihmal edilmemeli. Güzellik merkezlerinde profesyonelce uygulanan Thalgo göz bakımı, hassas göz bölgesinde oluşan ve insanların büyük bir bölümünde oluşan gülme çizgileri, torbalanmalar ve koyu halkalanmalar için çözüm sunar. Özel ürünlerle yapılan uygulamanın ardından Thalgo spa gözlüğü uygulaması, pürüzsüz bir görünüme kavuşmayı sağlar. Bu uygulama ayrıca kısa zaman içerisinde kırışıklık ve ince çizgilerde ciddi oranda azalma sağlamaktadır.

goz kirisiklgi onleme

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Pratik Güzellik Bilgileri**

Bayanlar bu habrrimiz  tam size göre ..Hızlı yağlanan saçlara, uzun sürede kuruyan ojelere, kurumuş ciltlere her …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir