Anasayfa / Yaşam / Pratik Bilgiler / Göz Rengine Göre Far Seçimi

Göz Rengine Göre Far Seçimi

Makyaj yaparken dikkate almamız gereken birçok nokta vardır. Saç rengi, göz rengi, ten rengi, yüz şekli gibi. Genel mantık sahip olduğumuz renklerin tersi bir renk kullanmaktır aslında. Örneğin çok açık tenli ve açık mavi gözlere sahipseniz açık renkler çok hoş durmayacağı gibi, soluk ve cansız gösterecektir. Ancak gri far, kahve tonları gözleri ve cildi belirgin hale getirecektir. Koyu cilt ve saçlara sahip kişiler de açık ve sıcak tonlarla daha hoş görüneceklerdir. Aslında mantık oldukça basit. Zıt tonlar üzerine vereceğiniz renkler yüzünüzü, gözlerinizi belirgin hale getirecek ve güzelliğinizi ön plana çıkaracaktır.

mavi göze siyah far

Şimdide gelelim göz rengine göre makyaj rengi belirlemeye. İşte her göz rengi için tercih edeceğiniz kalem ve far renkleri.

Mavi gözlere uygun makyaj yapımı sırasında daha çok koyu ve dumanlı tonlar tercih edilmeli. Toprak tonları mavi gözler için en uygun makyaj rengi olabilir. Bunun yanı sıra, bej, mor, gümüş, koyu mavi ve siyah renklerde uygun olacaktır.

kahverengi göz makjajı

Yeşil gözler için en uygun makyaj yapımı sırasında ise siyah, kahve tonları, gri, koyu yeşil gibi renkler tercih edilebilir. Böylece açık ve renkli olan gözleriniz daha belirgin ve çekici duracaktır. Çok açık tonlar ise kaçınmanız gereken renkler olacaktır.

Kahverengi gözler için uygun makyaj  yapımı sırasında ise birçok farklı renk tercih edilebildiği gibi ten rengi de renk seçilirken dikkate alınmalıdır. Pembeler, parlak renkler, altın sarısı, kahve tonları, yeşil, mavi, mor. Kahve rengi gözler birçok rengi taşıyabilir. Sadece eyeliner ve mascara bile kafi gelecektir.

Ela gözler için makyaj yapımı sırasında yeşil göz için tercih ettiğiniz toprak ve yeşil tonları uygun olacaktır. Koyu renk kalemler ve mascaralar da tercih edilebilir.

göz makyajı nasıl yapılır

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Tüm Detaylarıyla Hardaliye

 Trakya bölgesine ait ve yaklaşık 500 yıllık bir geçmişi bulunan bu mucizevi içecek, kaynaklarda iksir …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir