Anasayfa / Seyahat / Hafta Sonu Tatili İçin Kırklareli Kıyıköy

Hafta Sonu Tatili İçin Kırklareli Kıyıköy

Kışın iş temposundan çok mu yoruldun ey İstanbullu? trafik de kıstırdı ruhunu değil mi? yoksa patronuna mı sinir olmaya başladın? kurslar, sertifika programları, iş güç çok mu gelmeye başladı? dünyadan elini eteğini çekmek mi istiyorsun yoksa? hafta sonu kaybolsam mı diyorsun? İstanbul dar mı geliyor sana ya da fazla kalabalık? yağmur da yağdı bak, her yer çamur içinde şimdi…yeni aldığın gıcır gıcır çizmelerin leş gibi oldu değil mi? off İstanbul senden nefret etmeye başladım mı diyorsun yoksa? İstanbul sana kulaklarını mı tıkadı? peki İstanbullu!!! o zaman senin iki günlük kaçamak vaktin gelmiş demektir.

Elbette Kıyıköy’e… şirin Kıyıköy Kırklareli ilimizin Vize ilçesine bağlı bir balıkçı beldesi… adının Kıyıköy olduğuna bakmayın, zira bir kısım Kıyıköylü buraya köy dediğiniz vakit sizi uyaracak ve “burası bir belde belediyesidir” diyecektir…  Kıyıköy beldesi İstanbul’a 164 km, Kırklareli merkeze ise 92 km uzaklıkta şirin, rahat, insanı içine alıveren küçük bir kaçamak cenneti… kaçamak lafı yanlış anlaşılmasın lütfen, cennete kaçış, cehennemden kaçış ve hatta cenneti iki günlüğüne de olsa yaşayıp asıl köyün olan büyük şehre dönüş anlamında kullanılan kaçamağı ifade ediyorum burada.

kıyıköy kırklareli

Karadeniz’in batı sahilinde bulunan Kıyıköy’e ulaşmak için TEM otoyolunda Çerkezköy çıkışından çıkacaksınız… kendi arabanız yoksa, arabası olan bir arkadaşınızı çok sıkıldığı ve hayatında bir değişikliğe ihtiyacı olduğu konusunda ikna edebilirsiniz:) Çerkezköy çıkışından Saray tarafına sapacaksınız… Saray’ı geçtikten biraz sonra Kıyıköy yolu üzerinde Kastro Sahili’ni görmeden geçmeyin…Kastro’ya inen yol toprak bir yol, en azından geçen sene öyleydi… gene de toprak yol demeyin ve yaklaşık 500 metre uzunluğunda ince kumlu muhteşem plajını görmek için yoldan içeri dalın… çadır kampı ya da karavan tatili sevenler için önerim, Türkiye’nin en çok tercih edilen kampı olan Kastro sahili.

krıklareli kıyıköy

Kıyıköy’de nerede kalınır… ister pansiyonda, ister üç beş arkadaş toplaşıp tepeden denize göz atan evlerde, ister çadırda ya da karavanda kalabilirsiniz… biz genelde kış aylarında gittiğimiz için yer sorunu yaşamadık, fakat yaz aylarında bu şirin beldede bulunmak istiyorsanız, rezervasyonunuzu yaptırdığınızdan emin olun… kalışınızı önceden ayarlamak için Köşk Restoran’ın sahibi Hakan’ı arayabilir ve kendisi size en uygun yeri bulurken siz de tatil hayallerinize uğraşmak zorunda kalmadan geri dönebilirsiniz.

kırklareli kıyıköy fotğrafları

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

KIRMIZI BİBER SALATASI TARİFİ

Kırmızı Biber Salatası Kırmızı Biber Salatası Tarifinin Malzemeleri 4 adet közlenmiş kırmızı biber 2 yemek …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir