Anasayfa / Güzellik / Kakao Yağının Saça Yararları Nelerdir?

Kakao Yağının Saça Yararları Nelerdir?

Kakao yağı hem evde hazırlanan hem de ticari güzellik ve bakım ürünlerinde kullanılan popüler olan malzemelerden biridir. Saç konusunda birçoğumuzdan daha fazla mesai harcayan kuaförler de, doğal bir yumuşatıcı olan kakao yağının, oldukça yoğun bir nemlendirici olduğu konusunda hemfikir.

Nemlendirici özelliği iel kakao yağı saç derisinin tahriş olmasını ve kaşınmasını da azaltmaya yardımcı olmaktadır. Kakao yağı, alerjenlerden ve toz parçacıklarından arındırır. Saç derisini temizler. Saç derisinin çok daha sağlıklı olmasını sağlar. Sağlıklı olan saç derisinde saçlar da daha sağlıklı olur. Kakao yağı, saçı nemlendirmesinin yanı sıra, saçın ince telli oluşundan ve kırılmalardan dolayı meydana gelen saç dökülmelerini de önlemektedir.

Piyasadaki birçok saç bakım ürünlerinde kakao yağının bulunduğunu görebilmeniz mümkün. Kakao yağı ekstra yumuşaklık sağlar ve saçı besleyen, saçı parlaklaştıran özellikleri ile birçok firmanın kataloğunda yer almaktadır.

kako

Yıpranmış ve kuru saçlardan şikayetçi olanlar, kakao yağının yararlarından büyük ölçüde faydalanabilir. Kakao yağı, saç boyası gibi birçok çeşitli kimyasallardan dolayı yağ kaybedip kuruyan saçlara, yeniden yağ ikmali yapmanıza yardım eder.

Kakao yağı kırıkların azalmasında ve yıpranan saçların onarılmasında etkilidir. Saçları güçlendirdiği için de gelecekte saçın kolay kolay yıpranmamasını da sağlar. Kakao yağı çok zor şekil alan saçlar için de kullanılabilir.

Kakao Yağının Kullanımı

Saf kakao yağını, şampuandan önce nemlendirici ve yumuşatıcı bir maske olarak uygulayabilirsiniz. Bir kap saf kakao yağını, benmari usulü eriterek sıvı hale getirin. Sıvılaştıktan sonra da yağı masaj yapıp saçınıza uygulayabilirsiniz.

Kakao yağını, saçınızda 20 dakikayı geçmeyecek bir şekilde bekletip ardından da saçınızı şampuanlayın. Saf olan kakao yağı uygulamasında 20 dakikayı geçmemelisiniz diyoruz çünkü oda sıcaklığında katılaşmaya başlayacak olan kakao yağını uzun süre saçınızda bekletirseniz eğer daha sonra saçınızdan arındırmanız da zor olur.

saç

Saf kakao yağının hazırlık aşamasını ve de kullanımını zahmetli bulduysanız eğer elbette piyasada hazır satılan ve kakao yağı da içeren saç bakım ürünlerinden de yararlanabilirsiniz. İster saf kakao yağı isterse hazır bir karışım olsun, alışverişinizi yaparken kaliteli ürünleri satın almaya dikkat edin. Güvenilir firmaları tercih etmek veya bir ürün satın alırken içindekiler kısmına kısaca göz atmak gibi tedbirlere de başvurabilirsiniz.

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Pratik Güzellik Bilgileri**

Bayanlar bu habrrimiz  tam size göre ..Hızlı yağlanan saçlara, uzun sürede kuruyan ojelere, kurumuş ciltlere her …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir