Anasayfa / Güzellik / Biberiye Yağı ile Saç Nasıl Uzatılır?

Biberiye Yağı ile Saç Nasıl Uzatılır?

Biberiye yağı saç uzatmak için uzun yıllardır birçok farklı kültürde geleneksel olarak bir yöntem olarak kullanılmaktadır. Bazı kişiler biberiye yağını, saçını daha hızlı uzatmak için kullanırken, bazıları ise saç dökülmesini ve kelliği engellemek için kullanmaktadır.

Biberiye Yağının Özellikleri

Biberiye yağı, bitkinin yapraklarından damıtılarak nane kokusuna da benzer bir aroması vardır. Nane, adaçayı, lavanta bitkileri ile ilişkili bir bitkidir ve yağı sıkılaştırıcı restoratif, tonik, antiseptik, sindirime yardımcı, gaz giderici,  analjezik ve antioksidan özelliklere sahip olmaktadır.

saç

Saç Bakımında Biberiye Yağı Kullanımı

İspanya, Fransa ve İtalya başta olmak üzere özellikle de Akdeniz’e kıyısı olan ülkelerde biberiye yağı ile saç bakımı oldukça popülerdir. Bu ülkelerde yayınlanmış olan doğal saç bakımıyla ilgili birçok kitapta biberiye yağı tavsiye edilir.

Bazı kaynaklara göre de biberiye yağı, hücre bölünmesini uyarır ve saç köklerini canlandırarak saçın normal döngüsünden çok daha kısa sürede uzamasını sağlamaktadır.

Biberiye Yağının Saça Uygulanması

Biberiye yağını saç nemlendiricinize, şampuanınıza, özel durulama suyuna ya da bakım ürünlerinin içine ekleyebilmeniz mümkün. Saçın uzamasını sağlamak için de haftada bir kez saç derinize masaj yapıp biberiye yağı sürebilirsiniz. 15-20 dakika bu şekilde beklettikten sonra yıkayın ve ılık su ile temizleyin.

Saç bakımınız için biberiye yağını adaçayı yağı, çay ağacı yağı, limon yağı gibi diğer esansiyel yağlar ile karıştırıp kullanabilmeniz de mümkün.

yağ

Uyarılar

Uzmanlar, yüksek tansiyonu olanların ve epilepsi hastalarının biberiye yağı kullanmasını tavsiye etmemekte. Ayrıca hamilelik ve emzirme döneminde de bu tip bitkisel ürünleri kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışın.

Biberiye yağı kullanılmadan önce suyla veya zeytinyağı, badem yağı gibi taşıyıcı yağlar ile inceltilmelidir. Şampuanınıza ve diğer saç bakım ürünlerinize de ekleyebilirsiniz. Saç derisinde kaşıntı, pullanma, kızarıklık gibi bir yan etkisini görürseniz kullanmayı bırakın.

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Pratik Güzellik Bilgileri**

Bayanlar bu habrrimiz  tam size göre ..Hızlı yağlanan saçlara, uzun sürede kuruyan ojelere, kurumuş ciltlere her …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir