Anasayfa / Yaşam / Pratik Bilgiler / Kalorifer Peteği Nasıl Temizlenir

Kalorifer Peteği Nasıl Temizlenir

Kalorifer peteklerinin içi, özel cihazlar ve kimyasal ilaçlar ve basınçlı suyla temizlenir. Bu hizmeti veren pek çok profesyonel şirket vardır. En fazla 10 yılda bir bu profesyonel temizliği yaptırmanızı öneririz.

Belli aralıklarla temizlenmesi önemli olan kalorifer peteklerinin içindeki pisliği dışarı atmak için en uygun yer banyoda bulunan havlupanlardır. Petek temizleme makinesi bu havlupana bağlanarak temizleme işlemi gerçekleştirilir. Yaklaşık 4-5 saat süren temizlik işleminin ardından peteklerin verimi artar ve meydana gelebilecek sorunlar engellenmiş olur.

kalorifer peteği nasıl temizlenir

Kalorifer Peteğinin Dışı Nasıl Temizlenir?

Kalorifer peteklerini temizlemek için öncelikle kombinizi kapatın. Kalorifer petekleriniz çalışır vaziyetteyken temizlik yapmayın. Ilık su ve mikrofiber bez yardımıyla kalorifer peteğinizin ızgara ve gövde kısımlarını silin. Dökme demir (eski tip) kalorifer petekleriniz varsa aralarındaki tozu elektrik süpürgesinin ince ucuyla çekip ardından ıslak bezle silebilirsiniz.

Güzel koku yayılması için temizlik suyuna birkaç damla parfüm veya güzel kokulu deterjan ekleyebilirsiniz. Ancak çok az miktarda eklediğinizden emin olun. Kalorifer peteklerinin dış temizliğinde herhangi bir kimyasal madde kullanmamanızı öneriyoruz.

https://youtu.be/BcP0WWUWGHM

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Tüm Detaylarıyla Hardaliye

 Trakya bölgesine ait ve yaklaşık 500 yıllık bir geçmişi bulunan bu mucizevi içecek, kaynaklarda iksir …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir