Anasayfa / Yaşam / Pratik Bilgiler / Katı Meyve Sıkacağı Nasıl Temizlenir

Katı Meyve Sıkacağı Nasıl Temizlenir

Her markanın tasarımı farklı olmakla birlikte hemen hepsinde kilit ya da mandal benzeri bir sistem vardır. Mandalı açın ve üst kapağı kaldırın. Altındaki meyve suyu haznesini, posa kabını ve filtre kabıyla birlikte filtreyi çıkarın.

Bütün parçaları çıkardıktan sonra geriye sadece cihazın gövdesi kalacaktır. Gövdeyi sadece nemli bir bezle silin. Gövde üzerinde oluşan lekeleri temizlemek için mikro fiber bez kullanabilirsiniz. Çıkmayan lekeler varsa nemli bez üzerine çok az bulaşık deterjanı dökebilirsiniz. Fiş kablosunu da aynı şekilde nemli bezle temizleyebilirsiniz. Gövdeyi kesinlikle su altında yıkamayın.

katımeyve sıkacağı nasıl temizlenir

Filtreyi bir kenara ayırdıktan sonra kalan bütün parçaları su altında bulaşık deterjanı ya da sabunla yıkayabilirsiniz. Katı meyve sıkacağının ızgaraları zaman zaman tıkanabilir. Işığa tutarak tıkanmış olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Eğer tıkalı ise sıcak suda bir süre bekletebilirsiniz. Parçaları birleştirmeden önce kurumaya bırakın.

Katı meyve sıkacağı aldığınızda kutunun içinde filtre temizleme fırçası da bulunur. Fırça ile filtreyi hafif akan su altında temizleyin. Filtre altında keskin bıçaklar vardır. Elle temizleme yapmamaya özen gösterin.

Katı meyve sıkacağı parçalarını bulaşık makinesinde yıkamayın.

katımeyve sıkacağı temizliği

Katı meyve sıkacağının parçaları bazı meyve ve sebzelerin çıkardığı renkler nedeniyle boyanabilir. Bir pamuğa damlatacağınız sıvı yağ ya da zeytinyağı ile lekeleri ovarsanız temizlenecektir. Katı meyve sıkacağını her kullanım sonrası temizlemeye çalışın. Beklettiğiniz parçalar kuruyabilir, ızgarayı tıkayabilir ve temizliği daha uğraştırıcı olabilir. Temizlik bittikten sonra bütün parçaları tekrar monte etmeden önce bir bez ya da kağıt havlu üzerinde kurumaya bırakın.

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Tüm Detaylarıyla Hardaliye

 Trakya bölgesine ait ve yaklaşık 500 yıllık bir geçmişi bulunan bu mucizevi içecek, kaynaklarda iksir …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir