Anasayfa / Sağlıklı Yaşam / Beslenme Önerileri / Kanser Riskini Azaltan 5 Besin

Kanser Riskini Azaltan 5 Besin

Günümüzde giderek artan kanser hastalığından korunmak için yaşam tarzı kadar beslenme şekilleri de önemlidir. Sofranızda doğal besinlere yer vererek bağışıklık sisteminizi güçlendirebilir, vücudunuzun kansere karşı direncini arttırabilirsiniz.

 

Zerdeçal: Zencefilgillerden olan bu tropikal bitki içeriğinde bulunan kurkumin adlı bileşenden dolayı kanser hücrelerinin büyümesini engeller. Bu baharat aynı zamanda, sindirim problemlerine, enfeksiyonlara ve cilt hastalıklarına da iyi gelir.

 

Sarımsak: Yapılan araştırmalarda sarımsağın içeriğinin kanser hücrelerini öldürdüğü görülmüştür. Sarımsak aynı zamanda kötü kolesterolü düşürerek kalp sağlığına iyi gelir. Düzenli olarak çiğ veya pişmiş olarak tüketilen sarımsağın, kolon ve mide kanserine yakalanma riskini düşürdüğü saptanmıştır.

 

Domates: İçeriğindeki likopenden dolayı kırmızı renkte olan bu besin, yüksek miktarda antioksidan içerir. Domates, içinde bulunan alfa tomatinden sebebiyle erkeklerde prostat kanseri riskini düşürmektedir.

 

Çörek Otu: Binlerde yıldır hastalıkların tedavisinde kullanılan bu bitki, vitamin ve mineraller bakımından çok zengindir. DNA hasarını azaltan çörekotunun kanser hücrelerini iyileştirici özelliği bulunmaktadır.

 

Kırmızı Biber: C vitamini açısından zengin olan kırmızı biber, kanser hücrelerinin büyümesini engelleyerek bağışıklık sistemini güçlendirir.

 

 

 

 

 

 

 

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Sütün Bilinmeyen Mucizevi Faydaları

Süt canlıların yaşamı açısından son derecede önemli olan bir gıdadır. Besleyici ve onarıcı özelliği sayesinde …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir