Kendimize Sormaktan Korktuğumuz Sorular

Hayat farklı olayları insanlara yaşatır. Bu olaylar içerisinde bazen görmek istemediğimiz ama yüzleşmek olduğumuz sorular olabilir. Geleceğe dair endişe herkesin merak ettiği bir soru. Yaşantınızın nasıl olacağı, hastalanıp hastalanmayacağınız ve sevdiklerinize ne olacak. Yalnız kaldığınız zaman özellikle hayattan alınan dersi kendimize sormakta güçlük çekebiliriz.

kendimize sormaktan korktuğumuz sorular

Bazı zamanlarda hayatın kısa olduğunu düşünüp neden bunca dertlere katlandığınızı sormak, iç dünyanıza değişik bir yolculuk olsa gerek. Gitmesine izin verdiğiniz kişiler ya da alışkanlıklarınız olabilir. Bunlardan ne zaman kurtulacağınızı kendinize sormakta çekinebilirsiniz. Sevdiğiniz kişinin kendinizi sevip sevmediğini, kendinize sormanız oldukça güç bir soru.

Yaşadığımız hayatta yalnız kaldığımız zaman kendimize sormayı çekindiğimiz soruların başında da ölümden sonra bizleri neyin bekledi. Bilinmezlikler özellikle kişinin yanıt alamadığı ama kendisine de sormaya çekindiği konulardır. Bazı olaylarda da içinizdeki sese güvenip güvenmeyeceğinizi merak eder, iç sesinizle hareket etmekten kaçınırsınız. İç sesinizin verdiği yanıtlarla yüzleşmek çoğu zaman çoğu kişiye zor gelebilir.

Ölmeden önce neler yapmak istersiniz, özellikle insanı biraz düşündüren ama aklına getirmeden de duramadığı sorulardan. Kendinizi hüzünlü hissettiğiniz zaman çevrenize bakar ve en yakın arkadaşlarınızı gözlemlersiniz. O an, sizi mutsuz eden kişiyi bilseniz dahi kendinize soramayabilirsiniz. Bazen ise tekrarladığınız hataları düzeltmek ister ama bir türlü yapamazsınız. Hatalarınızı kendinize sormak, sizi korkutabilir.

Hayatta nelerden ve kimler için vazgeçtiğinizi düşünmekte aslında büyük bir sorun. Kimi zaman ise bilmek istemedikleriniz vardır. Bir gün illa karşınıza çıkacağını düşünmek ve bunu kendinize sorup, üstesinden nasıl geleceğinizi bilmek bile insanı yıpratabilir. İçinden çıkamadığınız durumlarda özellikle kendinizin sevmediği taraflar olduğunda da bununla yüzleşme korkusu ve bunu kendinize sorma.

Çoğu zaman kendinizle kaldığınızda görmezden geldiğiniz ama beyninizin bir tarafında duran ve yanıtlanmayı bekleyen bir çok soru olduğunun farkındasınız. Sorulardan kaçarak bir takıma yüzleşmeyi istemiyor olabilirsiniz. Herkesin kendisine sormaya korktuğu sorular bulunur. Önemli olan vereceğiniz yanıtın, sorununuza çözüm olup olamayacağı. İş, evlilik, yaşam, sağlık çok farklı konularda herkesin korktuğu sorular bulunur.

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Faktoring Nedir? Türkiye’de Faktoring

İşletmeler için oldukça önemli olan faktoring yönteminin ne olduğunu ve Türkiye’de bu yöntemin hizmetlerinin nasıl …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir