Anasayfa / Moda / Kim Demiş Mankenler Sıfır Beden Olur Diye!

Kim Demiş Mankenler Sıfır Beden Olur Diye!

Dünyadaki tüm kadınlar farklı fiziksel özelliklere sahipken, moda dünyasındaki modellerin tek tip olmaya devam etmesi biraz tuhaf. Son dönemde farklı fiziksel özelliklere sahip modeller bu kalıplaşmış geleneği yıkmak istiyor. Sayıları her geçen gün artan büyük beden modeller arasında bir güneş gibi parlayan Barbie Ferreira da bunlardan biri.
Barbie Ferreira, 14 Aralık 1996 doğumlu, yani henüz 19 yaşında genç bir model. Gerçek adı Barbara, boyu 1.73 ve 44 beden giyiyor. Ünlü iç çamaşırı markası Aerie’nin çalıştığı ilk 44 beden model olarak bir anda şöhrete kavuştu.
Bu kampanyada fotoğraflar üzerinde herhangi bir oynama yapılmadı. Daha sonra kiloluların giymemesi gerektiği söylenen her şeyin (çizgi, desen, puantiye) bir arada olduğu mayo kampanyasının yüzü oldu. Barbie Ferreira’nın şu an moda dünyasının yükselen yıldızları arasında olduğu çok açık.

 

Brooke Shields’ın gençliğini andıran çok güzel bir yüzü var. Kendisiyle oldukça başarılı olan model; “Büyük beden tabirini hiç sevmiyorum. Çünkü hiç de benim ile ilgili olmayan dev beden kelimesi aklıma geliyor. Kıvrımlı olmak çok tatlı. İnanıyorum ki bir gün kıvrımlı model kelimesi de ortadan kalkacak. Benim en büyük rüyam bu.” diyor.

 

“İnsanlar şişmanlığın beni anormal yaptığını düşünüyor.” diyen Barbie; “Kadınlar için üstünde oynanmamış fotoğraflarımı görmek önemli.” diye de belirtiyor.  36 beden olmadığı için mutsuz hisseden kadınların sebebinin toplum olduğunu söyleyen Barbie’nin kadınlara öz güven aşıladığı bir gerçek.

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Ahmet Hamdi Tanpınar Kimdir?

  şair, yazar, düşünür akademisyen, milletvekili 23 Haziran 1901 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir.Tanpınar Baytar Mektebi’ne girmiştir.Fakat …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir