Anasayfa / Güzellik / Sarımsak Saça Nasıl Uygulanır?

Sarımsak Saça Nasıl Uygulanır?

“Sarımsak saça nasıl sürülür?” sorusuna cevap olarak “saça sürülmez, sarımsak saç derisine sürülür”ü söylemek çok daha doğru olacaktır. Çünkü sarımsağın saça yararları saç derisine yararlarından ileri gelir.

Sarımsağı saça uygulamak istiyorsanız eğer 3-4 diş sarımsağı havanda dövdükten sonra, parmaklarınızın uçları ile masaj yapın ve saç derinize iyice yedirin. Yaklaşık olarak 1 saat beklettikten sonra zeytinyağıyla tekrar masaj yapın ve normal bir şampuanla ılık su ile saçlarınızı yıkayın.

Sarımsakla Saç Bakımı

Sarımsak, saçlarınıza sadece doğal parlaklık vermekle kalmaz aynı zamanda kökleri de güçlendirerek çevresel faktörler sebebiyle oluşan saç dökülmelerini de yavaşlatmaktadır. Birçok kozmetik mağazasında bulabileceğiniz birçok saç bakım ürünü içinde yer alan sarımsağı, evinizde de saç maskesi olarak kullanabilmeniz mümkün.

sarimsak

Öncelikle 3-4 diş sarımsağın üzerindeki ince zarı ve kabuklarını soyun. Sarımsakları bir kase içinde kaşıkla veya havanda ezebilirsiniz. Blender ya da havan yoksa eğer keskin bir bıçakla çok ince dilimleyebilirsiniz. Ezilmiş sarımsakları ve sarımsak suyunu da başka bir kaseye alıp uygulamaya geçebilirsiniz.

Parmak uçlarınızı sarımsağın olduğu kasede gezdirdikten sonra, saç derinize hafif bir biçimde masaj yapmaya başlayın.

Masajın etkili olabilmesi için dairesel hareketler yapabilirsiniz. Sarımsağın bütün saç derinize eşit bir miktarda yayıldığından da emin olduktan sonra plastik bir bone takarak, evin  sarımsak kokmasına engel olabilirsiniz.

saç

Sarımsağı saç derinizde yaklaşık 1 saat kadar bekletin. İlk yarım saatten sonra da sarımsak suyu yavaş yavaş kurumaya başlar.

Saç derisini yumuşatmak için, sarımsağı yıkamadan önce 1-2 çay kaşığı zeytinyağı kullanıp saç derinize tekrardan masaj yapın ve boneyi de tekrar takarak, zeytinyağının 3-4 saat süre ile saç derinizdede kalmasını sağlayın.

Zeytinyağı ve sarımsağı saçınızdan çıkarmak için ılık su ile normal bir şampuan kullanabilirsiniz. Çok sıcak su kullanmayın eğer kullanırsanız saç derinizi kurutur.

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Pratik Güzellik Bilgileri**

Bayanlar bu habrrimiz  tam size göre ..Hızlı yağlanan saçlara, uzun sürede kuruyan ojelere, kurumuş ciltlere her …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir