Anasayfa / Dekorasyon / Küçük Mekanlar İçin Kitaplık Fikirleri

Küçük Mekanlar İçin Kitaplık Fikirleri

Özellikle büyük şehirde yaşayanların en büyük problemi küçük dairelerde yaşamaktır, doğal olarak yaşadığımız alanları en iyi şekilde kullanma gereği duyuyoruz. Eğer sizin de böyle yaratıcı fikirlere ihtiyacınız varsa gelin bugün sizlerle ”merdiven altına kitaplık nasıl yapılır?” konusunu inceleyelim.

Özellikle doublex veya çatı katında yaşayanlar için mükemmel bir fikirle karşınızdayız. Kitap okumayı seven veya çocuğuna aşılamak isteyen, ancak yer problemi yaşayanlar için ince düşünülmüş tasarım fikirleri eminim sizi çok şaşırtacak. Siz yeter ki isteyin yapamayacağınız hiçbir şey yok.

En avantajlı ve rahat dekore edilecek alan merdiven altı boş olanlardır. Sadece bir kitaplık değil okuma köşesi bile yapılabilir, derin olmaması için kitap ebatlarında yaptırıp arka kısmını da ardiye veya dolap olarak kullanabilirsiniz.

470df9dba701d85bf4b5d161c2e164df

Sıradaki örnekte ise art arda 3-4 kitap dizebileceğiniz, tam kitap kurtlarına uygun bir kitaplıktan ziyade kütüphane havası taşıyan model ile dağınıklığın önünü keseceğiniz gibi, fazladan yer harcamadan veya nereye yaptırsam düşüncesi taşımadan rahatlıkla kitaplarınızı depolayabilirsiniz.

 8fd843f2bc793ac970fec731fe50d21e

Esasen özellikle tasarlanmış olan kitaplık modelini siz de kolayca evinize uyarlayabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan kitap eninde ahşap parçaları, yer kaybı olmaksızın özgün bir tasarımla şık bir kitaplık yapmanız mümkün. Üstelik bir marangozda yaptırmanız maliyeti çok çok düşürecektir. Basit yöntemlerle bir kitaplık sahibi olmak düşündüğünüzden çok daha kolay.

3dd53033ab9774e598d7c2bba9359b3c

Merdiven konusunu kapattığımıza göre birkaç öneride de biz bulunalım. Raf sistemini uygulayacağınız en iyi yerler, evin köşe duvarları, kirişler, koridor veya antre olmak üzere istisnasız her odada kullanmak mümkün. Böylelikle baharatlardan, oyuncaklara, kitap ve dekoratif süslere kadar alan daraltmadan fazlalıkları ortadan kaldırın. Gereksiz dağınıklığın önüne geçin, düzenli bir evin tadını çıkarın.

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Bella Maison İlk Mağazasını Hilltown Avm’de Açtı

Her evin hak ettiği güzelliği ve konforu tamamlayan ev tekstili, ev dekorasyonu, ev giyimi ve …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir