Anasayfa / Moda / Alışveriş Rehberi / Maskara Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Maskara Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Makyaj başta metropol yani büyük kentlerden yaşayanların olmak üzere, birçok kadının çok küçük yaştan itibaren yaptığı bir uygulama.

Öylesi kadınlar var ki makyaj yapmadan şuradan şuraya adım bile atmıyor. Hal böyle olunca da makyaj yapmanın püf noktalarını bilmek gerekiyor. Zira makyaj doğru yapılmadığı zaman kişiyi olduğundan daha çirkin, daha yaşlı hatta daha komik gösteriyor. Bunu asla atlamamak gerekiyor.

maskara
maskara

Evet makyajı her zaman bir güzellik salonunda yaptıramazsınız ama işin bazı püf noktalarını bilmeniz sizin de en az makyaj ustası kadar makyajı kusursuz yapmanızı sağlar.

Biz de size bu yazıda makyaj deyince akla ilk gelen ürünlerden olan maskara kullanımı ve seçimi hakkında işin püf noktaları hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

maskara nasıl kullanılır?
maskara nasıl kullanılır?

Maskara bilindiği üzere kirpiklere sürülen bir makyaj malzemesi. Birçok kadının sadece makyajını ruj ve maskara ile tamamladığı da bilinen reel bir gerçek.

Peki, ama maskara seçerken nasıl karar vereceğiz, neye göre alacağız işte gelin şimdi o noktaları anlatalım:

İşte Bilinmesi Gerekenler

  • Öncelikle göz yapınızı çok iyi bilmek durumundasınız. Gözünüzün büyük mü, küçük mü olduğuna göre maskara seçimi yapılmalı. Gözleriniz küçük ise maskara öyle seçilmeli ki gözü daha küçük göstermesin.
  • Bir diğer önemli olan göz rengi. Gözünüzün rengi ile uyumlu olan renkler seçilmeli ki maskara gözünüzde tezat durmasın. Örnek vermek gerekirse eğer göz renginiz mavi ve yeşil tonlarında ise maskara renkleri de ona göre seçilmeli ama gözleriniz siyah, kahverengi gibi tonlarda ise o zaman lacivert maskara kirpiklerinizde sırıtacaktır.
  • Gelelim ten renginize. Koyu tenli insanlar ile açık tenli insanlar asla aynı tip maskara kullanmamalı ve ten rengine uyan maskara seçimleri yapılmalı. Yine örnek vermek gerekirse koyu tenliler koyu renklerde, açık tenliler açık tonlarda maskara kullanmalı
maskara nasıl seçilir?
maskara nasıl seçilir?
  • Eğer kirpikleriniz çok kısa ise onları uzatacak, takma kirpik etkisi yaratacak maskaraların kullanılmasında fayda var. Ama uzun kirpikleriniz varsa o zaman da bunu belirginleştirecek ama daha büyük göstermeyecek olan maskaralar sürülmeli
  • Mutlaka kaliteli, az kimyasal içeren, bilinen markaların ürünleri tercih edilmeli.

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

2020 ‘de Hangi Yatak Örtüleri Moda?

 Bu haberimiz ev hanımlarının bu yılın en moda  yatak örtülerini içeriyor. Yeni yatak örtüsü modelleri …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir