Anasayfa / Moda / Alışveriş Rehberi / Gelinlik Seçiminde Marka Önemli midir?

Gelinlik Seçiminde Marka Önemli midir?

Gelinlik seçiminde belli bir süreç izlenmeli. Düğünden bir ay önceden seçiminizi yapmaya karar vermelisiniz. Vücut tipine göre doğru seçimin yapılması ilk etken. Seçilecek kumaş, yaka boyu nasıl olacak ya da nasıl bir desen seçilecek. Tüm ayrıntılar düşünülmeli ve daha sonra iyi bir araştırma yapılmalı. Bunların yanı sıra bütçenizle uyumlu bir model seçmeniz ise ekonominiz için önemli.

balık gelinlik
balık gelinlik

Gelinlik Seçimi Nasıl Yapılır?

Seçim yaparken markadan daha çok hayal ettiğiniz bir modelde yoğunlaşın. Tasarım ve modelleri incelerken kendi üzerinizde nasıl duracağını düşünün. Sade ya da abartılı model seçiminde ise kullanacağınız aksesuarların doğru dizaynı gelinliği daha güzel gösterir. Gelinliğinizi seçerken özellikle seçtiğiniz mekanda çok önemli. Eğer bir kır düğünü yapıyorsanız çok abartılı modellerden kaçınmalısınız. Salon düğünlerindeyse danteller, hazır işleme ya da nakışlı modelleri rahatlıkla seçebilirsiniz.

gelinlik markaları
gelinlik markaları

Gelinlik Seçiminde Detaylar

Boy ve kilo durumunuzu mutlaka göz önünde bulundurarak seçim yapın. Kilolu bir gelin adayıysanız, askılı gelinliklerin yerine tül detaylarıyla kilo sorunu olan bölgelerinizi kapatabilirsiniz. Işıltılı kemerler kullanabilirsiniz. Önemli olan kilo sorununuzu gizlemek ve zayıf olan yerlerinizi ön plana çıkaran modelleri seçmek. Çok zayıfsanız, kabarık gelinlik modellerini rahatlıkla giyebilirsiniz. Omuzlarınız darsa straplez gelinlikler sizler için ideal.

Gelinlik ve Uygun Aksesuar Seçimi

Sade bir gelinlik seçenler gelinliği üç boyutlu çiçekler ya da bolero ve eldivenler kullanarak hareketlendirebilirler. Ekleme kol detayı ya da ışıltılı bir kemer özellikle sade gelinlikleri çok güzel gösterir.  Duvaklar, saç bantları, taç ve taşlı taraklar da özellikle sade gelinlikler için iyi bir aksesuar seçimi.

gelinlik modelleri
gelinlik modelleri

Marka seçiminden ziyade seçtiğiniz gelinliğin bedeninize oturması çok önemli. Beğeneceğiniz modeli seçerek o gecenin prensesi olabilirsiniz. Çok farklı modellerden seçim yaparken gece boyunca sizi rahat ettirecek gelinliklere bakmanız da çok önemli. Uygun ayakkabılar, seçilen duvaklar ve şık kolye ile gelinliğinizi daha güzel hale getirin. Modern ve klasik tasarımlı tüm gelinlik modelleri ile büyüleyici görünümünüz bir kat daha artar. İster hazır alabilir isterseniz kendinize özel farklı bir tasarımla gelinliğinizi diktirebilirsiniz.

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

2020 ‘de Hangi Yatak Örtüleri Moda?

 Bu haberimiz ev hanımlarının bu yılın en moda  yatak örtülerini içeriyor. Yeni yatak örtüsü modelleri …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir