Anasayfa / Güzellik / Cilt Bakımı / Hangi Yüz Temizleme Fırçası Kullanılmalı?

Hangi Yüz Temizleme Fırçası Kullanılmalı?

Güzellik insanlar için vazgeçilmez olan bir konu. Her insan her yaşta güzel olmak, güzel görünmek istiyor. O yüzden kişi hangi yaşta olursa olsun her dem güzel görünmek istiyor.  O yüzden de daha güzel olabilmek adına kimi ürünlerden yararlanıyor.

Mesele yüz temizleme fırçaları da onlardan birisi. Yüz temizleme fırçası nedir sorusuna verilebilecek en basit yanıt yüzü temizlemeye yarayan özel fırçalara verilen isim.

cilt
cilt

Gerçekten Faydalı mı?

Yüz temizleme fırçası gerçekten faydalı mı sorusuna verilebilecek temel yanıt aslında oldukça klişe diğer benzer birçok soruya verildiği biçimde.  Evet yüz temizleme fırçaları faydalı ama doğru biçimde işi abartmadan diğer bir deyim ile suyunu çıkarmadan kullanıldığı sürece. Aksi olsa zaten gereken izin alınamaz ve geçen zaman zarfında bu kadar popülerleşerek dünya çapında kullanılan bir ürün haline dönüşmez.

Her üründe olduğu gibi azı karar, çoğu zarar. Ürünün en temel faydası cilt yüzeyinde temizlenemeyen yerlere ulaşması ve cilt üzerinde yer alan ama gözle görülmeyen kirlerin ortadan kalkmasına yardımcı olması. Cilde derinliğine nüfuz etmesi ve temizliğin gücünü etkin kılması.

cilt bakım sırları
cilt bakım sırları

Ürünün bir diğer faydası da cilt üzerinde kan dolaşımını hızlandırarak, cildi canlandırması. Ölü hücrelerden arındırması ve doğal olarak cildi tazelemesi. Yani bir tür peeling ve masaj etkisi yarattığı da söylenebilir.

Nasıl Kullanılmalı?

Şimdi gelelim bu ürünün nasıl kullanılacağı sorusuna, bu ürün öncelikle temiz bir cilde uygulanmalı. Yani yüz öncelikle su ile yıkanmalı varsa ciltteki makyaj temizlenmeli ve hemen akabinde de ürünün kitapçığında belirtildiği gibi, yerçekiminin tersi yönde minik masaj ve dairesel hareketlerle kullanılmalı.

cilt fırçası
cilt fırçası

Nelere Dikkat Edilmeli?

Yukarıda belirttiğimiz tüm bu durumlardan sonra yüz temizleme fırçası kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu, her gün değil, gün aşırı kullanılması gerektiği. Zira her gün kullanıldığında özellikle hassas ve narin ciltlerde tahriş ve kızarıklıklara neden olabilir.

Bir diğer önemli husus ise mutlaka kullanım kılavuzuna uygun kullanılması, cilt tipine uygun ürünün seçilmesi ve kullanıldıktan sonra mutlaka temizlenilmesi. Aksi halde temizlenmeden kullanıldığında faydadan çok zarar verebilir.

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Pratik Güzellik Bilgileri**

Bayanlar bu habrrimiz  tam size göre ..Hızlı yağlanan saçlara, uzun sürede kuruyan ojelere, kurumuş ciltlere her …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir