Anasayfa / Güzellik / Saç Düzleştirmenin Yararları ve Zararları Nelerdir?

Saç Düzleştirmenin Yararları ve Zararları Nelerdir?

Saçlarınızın sürekli düz olmasının istiyorsanız eğer kimyasal saç düzleştirme, sizin içinadeta  bir rüyanın gerçekleşmesi anlamına gelebilmektedir.

Kimyasal saç düzleştiriciler, kıvırcık olan saçları “rahatlatarak” hafif dalgalı ya da düz olmasına yardım eder.

Dalgalı saç modellerinin modası geçmez fakat birçok kadın saçına çok daha kolay şekil verebilmek ve kabarmasını engellemek için düz saçları olmasını ister.

İşte bu noktada da kimyasal saç düzleştirme kolay uygulanabilir olması ve etkili bir çözüm sunmasına rağmen bazı dezavantajları da beraberinde getirir.

Young woman using hair straighteners and hair dryer Image downloaded by makyaj puan at 19:39 on the 30/08/13

Kimyasal Saç Düzleştirmenin Avantajları Nelerdir?

Kıvırcık şekilli saçlara verdiğiniz şekil hava nemli ise çok kısa süre dayanır ve bir süre sonra da kabaran saçlarla uğraşmaya başlarsınız.

“Kimyasal” saç düzleştirme,  içindeki “kimyasal” sebebiyle kulağa hoş gelmese de sizi bu kabarma sorunundan kurtarabilir.

Kıvırcık saç havadaki nemi tutar ve bu yüzden de düz saça oranla daha çok kabarmaktadır. Sentetik kimyasalları içeren saç düzleştiriciler, saçı yumuşatır ve saç tellerini de ağırlaştırarak saçın düzleşmesini sağlarken aynı zamanda nem tutma oranını azaltır.

saç

Kimyasal Saç Düzleştirmenin Zararları Nelerdir?

Kimyasal saç düzleştirme tıpkı boya gibi saçlarınıza zarar verebilmektedir. Bu tip düzleştiricilerin “yumuşatıcı” etkisiyle saçı sarmakta olan koruyucu tabakayı zayıflatarak çevresel faktörlere karşı çok daha zayıf hale getirmektedir. Bir süre sonra da saçlarınız donuk görünmeye başlar ve bu da saç uçlarındaki kırıkların sayısı arttırabilir.

Kimyasal saç düzleştiricilerin diğer bir olumsuz etkisi de saç derisinde görülebilmesidir. Hassas cildi olan kişiler, bu tip kimyasallara alerjik reaksiyon gösterebilmektedir ve bunun sonucunda da saç derisinde aşırı kaşıntı ve kuruma oluşabilir. Sık görülmemekle beraber bu tip alerjiler, geçici saç dökülmesine yol açabilmektedir.

 

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Pratik Güzellik Bilgileri**

Bayanlar bu habrrimiz  tam size göre ..Hızlı yağlanan saçlara, uzun sürede kuruyan ojelere, kurumuş ciltlere her …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir