Anasayfa / Moda / Aksesuar / Stil Sahibi Kadınların Alışkanlıkları

Stil Sahibi Kadınların Alışkanlıkları

Yaygın olarak inanılanın tersine şık ve stil sahibi olan kadınlar mükemmel değiller; bu kadınlar yalnızca güne iyi hazırlanıyorlar. Sanmayın ki onlar topuklularının üzerinde hiç zorlanmıyor ya da gün içerisinde beyaz giydikleri gömleklerinin üstüne kahve dökülmüyor. Hepsi yine onların da başına geliyor ancak onlar bununla nasıl baş edeceklerini bilmektedirler.

Şık kadınların kendinden emin ve havalı görünmelerinin sırrı da günlük alışkanlıklarında gizlidir. İyi haber de şu ki bunun için gardırobunuza yeni sezondan olan pahalı kıyafetler doldurmanız gerekmiyor. Bu yazımızdaki basit on iki alışkanlığı siz de yavaş yavaş hayatınıza sokmaya başlayın ve daha stil sahibi bir görünüme merhaba diyin.

 1. Ne Giyeceğinizi Geceden Planlayın

Şıklık tabiî ki sihirli bir durum değildir. Şık kadınlar, ertesi gün nasıl görünmek istediklerini kendileri belirler. Siz de sabah ne giyeceğinizi düşünüp paniğe kapılmak yerine, ne giymek istediğinizi geceden planlayın.

stil kadin

 1. Sabah Hazırlanmak için Kendinize Zaman Vermelisiniz

Sabahları alarmınızı birkaç kez erteleyip, yataktan kalkmanın yerine zamanında kalkıp giyinmek ve de saçlarınızı yapmak için kendinize çok daha fazla zaman ayırabilirsiniz. Böylece kıyafetinize uygun bir aksesuar ya da takı seçerek görünümünüzü tamamlayabilmeniz mümkün.

 1. Doğru İç Çamaşırları Seçin

Şık kadınlar, iyi görünmenin temelinin aslında iyi bir iç çamaşırı seçimi olduğunu bilirler. Kıyafetinize uygun olan kumaş türünde ve formdaki iç çamaşırları, gün içinde ihtiyacınız olan rahatlığı sağlayıp istenmeyen görüntülerin de oluşmasını engellemiş olur.

 1. Size İlham Vermesi Amacı ile Diğer Şık Kadınları Takip Edin

Stil sahibi kadınlar da yine başka kadınları ve moda ikonlarını takip ederek onların kombinlerinden fikir alırlar. Siz de Instagram ya da Pinterest gibi siteleri düzenli bir şekilde takip ederek dışarıda veya ofiste neler giyebileceğinize ve nasıl kombinler yapabileceğinize dair fikir edinmeniz mümkün.

 1. Havaya Uygun Giyinin

Bu öneri basit gibi görünse de aslında havaya uygun giyinmek, stilin önemli bir parçası olmaktadır. Evden çıkmadan önce, hava durumunu kesinlikle kontrol edin ve sağanak yağan yağmurda yere sürülen geniş paçalarınızla mücadele etmekten kurtulun.

 1. Her Zaman Ortama Uygun Giyinin

Stil sahibi kadınlar her zaman herhangi bir yerde ortama uygun bir görünüm sergileyen kadınlar olmuşlardır. Siz de kıyafetinizi katılacağınız ortamın özelliklerine göre belirleyip kendinizi, görünümünüzden ötürü rahatsız hissetmekten kurtulun.

stil kadinlar

 1. Yalnızca Sizi İyi Hissettiren ve Üstünüze Oturan Kıyafetler Giyin

Sizin de dolabınızda, elbet bir gün içine girmeyi dört gözle beklediğiniz “skinny jeans” ya da atmaya kıyamadığınız ancak fazla yıkanmaktan etek uçları sarkan emektar bir hırkanız mutlaka vardır. Bunları asla giymeyin. Çok seviyor olabilirsiniz ancak bu giysiler üzerinize iyi oturmuyor ya da sizi rahat hissettirmiyorsa onlarla vedalaşmalısınız.

 1. Pahalı Gibi Görünen Bir Parça ile Stilinizi Sağlamlaştırabilirsiniz

Bazen yalnızca bir kot pantolonla son derece şık bir görüntüye sahip olmayı başaran kadınlar elbet görürsünüz. Bu kadınların şıklığının sırrı da aksesuar seçiminde yatmaktadır. Sıradan bir kot pantolon ile tişört giyiyor olabilirsiniz ancak bu kıyafetin üzerine takacağınız gösterişli bir deri bir kemer, özel bir takı ya da lüks bir çanta ile görünümünüzü parlatabilmeniz mümkün.

 1. Mükemmel Aksesuarı Seçin

Kıyafetinizi tamamlamak için elbette stil ve renk olarak uygun görmüş olduğunuz ve sevdiğiniz tüm aksesuarlarınızı kullanmak isteyebilirsiniz. Fakat bu şık olayım derken de kıyafetinizin olduğundan daha kötü görünmesine neden olabilir. Sadelik her zaman iyi bir seçenektir. O sebeple gereğinden daha fazla aksesuar kullanmaktan kaçınmalısınız. O günkü kıyafetinize uygun olan yalnızca bir çift küpe olabilir. O halde çok beğenseniz bile büyük taşlı kolyenizi bir başka sefere saklayabilirsiniz. Üzülmeyin.

10 . İyi Kıyafetlerinizi Evde Otururken Giymeyin

Bu da basit fakat önemli bir öneridir. Şık kadınlar tabii ki dışarıda giymiş oldukları iyi kıyafetlerini, evde otururken ya da film izlerken giymezler. Siz de hem giysilerinizin daha iyi görünmelerini sağlamak hem de daha rahat etmek ve giysilerinizin ömürlerini uzatmak için evnizde “ev kıyafetleri” giymeyi tercih etmelisiniz.

stil

 1. Kıyafetlerinizi Asın ve Katlayın

Yere ya da koltuğun üzerine fırlatıp attığınız eteğiniz ve gömleğiniz tabii ki kendiliklerinden ütülü bir görünüme kavuşmayacak. O sebeple çıkardıktan sonra da kıyafetlerinizi katlayın ya da asın. Bu sayede de bir sonraki sefer bu kıyafetleriniz giyilmeye hazır olacaktır.

 1. Ne Zaman Topuklu Ya Da Ne Zaman Düz Ayakkabı Giyeceğinizi Bilmelisiniz

Gereğinden daha fazla yüksek topuklu ayakkabıların üzerinde sokakta sendeleyerek yürüyen hiçbir kadının tabii ki şık görünmediğini tahmin edebilirsiniz. Stil sahibi olan bir kadın ayrıca dolabında yeterli sayıda rahat ayakkabılar da bulundurmasını bilmektedir. Şık görünümlü ve yüksek topuklu ayakkabıların yanında rahat ve düz ayakkabılara da dolabınızda yer vermelisiniz. Böylece gideceğiniz havaya, ortama o gün yürüyeceğiniz yolların durumuna göre de uygun bir ayakkabı tercih edip hem şık görünüp hem de rahat olabilirsiniz.

 

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

2020 ‘de Hangi Yatak Örtüleri Moda?

 Bu haberimiz ev hanımlarının bu yılın en moda  yatak örtülerini içeriyor. Yeni yatak örtüsü modelleri …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir