Anasayfa / Güzellik / Cilt Bakımı / Tüm bilinmeyenleri ile “makyaj bazı”

Tüm bilinmeyenleri ile “makyaj bazı”

Makyaj bazını daha önce kullanmayanlar ya da mağazalarda reyonlarında görmelerine rağmen tam olarak neye yaradığını bilmemesi sebebiyle ilgilenmeyenler için çok da gerekli bir ürün gibi görünmeyen makyaj bazı aslında kusursuz makyajın vazgeçilmez bir üründür. Nasıl iyi bir duvar boyası için ilk olarak baz gerekiyorsa, güzel ve kusursuz bir makyaj için de primer olarak da bilinen makyaj bazları gerekir.

Bu yazımızda sizlerle makyaj bazı nedir?, ne işe yarar?, nasıl kullanılır? gibi soruların yanıtlarını paylaşacağız. Yazının sonuna geldiğinizde ise büyük oranda bu ürün sizin için daha fazla önem ifade ediyor olacak ve satın alıp almamayı bir kez daha düşüneceksiniz.

Makyaj Bazı Neden Kullanılmalı?

Her ne kadar birçok kişi baz kullanmayı gereksiz bir aşama olarak görse de, Makyajın son aşamasındaki etkisi büyük olacaktır. Baz cildi pürüzsüzleştirecek, gözeneklerin ve ince çizgilerin görünümünü minimize edecek, makyajınızın bulaşmamasına ve gün boyu sabit kalmasına ve yardımcı olarak cilt tonunuzu eşitleyecektir.

mayaj bazi faydalari

Makyaj Bazı Nasıl Kullanılmalı?

– İlk olarak yüzünüzü hassas bir temizleyici ile yıkayın. Makyaja başlamadan önce cildinizin tüm kirden arınmış olması çok önemlidir. Önemli olan bir diğer şey ise ellerinizi yıkamanızdır. Makyaj yaparken direk olarak ellerinizi kullanacağınız için ellerinizde olabilecek kir birinci derecede yüzünüze bulaşacaktır.

– Sonra cilt yapınıza uygun nemlendiricinizi sürün ve makyaj bazını uygulamaya başlamadan önce ise birkaç dakika bekleyin. Eğer cildiniz nemliyse nemlendiricinin emilmesi için biraz bekleyin.

-Makyaj bazını bir sünger yardımıyla ya da parmaklarınızla cildinize uygulayın. Bezelye büyüklüğünde bir ürün kullanmanız yeterli olacaktır. Göz bölgesine uygulamaktan kaçınmalısınız.

-Birkaç dakika bekledikten sonra fondoteninizi uygulama aşamsına geçebilirsiniz.

makyajli kadin

Makyaj Bazı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

-Makyaj bazları toz, krem, ya da jel formunda olabilmektedir.

-Çoğu makyaj bazı dimetikon gibi silikon bazlı polimerler içerebilir. Bunun sebebi de bu içeriğin ultra yumuşatıcı etki yaratmasıdır. Sistik akne (sivilce) ya da diğer cilt problemi ile olanlar ürünü kullanmadan önce mutlaka cilt doktoruna danışmalıdır. Çünkü dimetikon adı verilen bu maddenin alerjik reaksiyonlara sebep olabileceğini gösteren raporlar olduğu için dikkat edilmelidir.

-Eğer havanın nemli ve çok sıcak, ya da kuru ve soğuk olduğu bir yere gidecekseniz yanınızda primer bulundurmanızda yarar vardır. Çünkü bu ürünü uyguladığınızda makyajınızın kalıcılığı çok daha fazla artacaktır.

-Yok gibi duran bir makyaj istiyorsanız eğer sadece baz kullanabilirsiniz. Böylelikle cildiniz yataktan kalkmış gibi durmayacak, fakat bir yandan da makyajsız gibi görünecektir.

-Modellerin kusursuz makyajlarının arkasındaki en önemli sır büyük oranda kullandıkları primerdir.

-Primer makyajınızın pul pul dökülmesini önler ve ciltteki parlamayı kontrol eder.

makyaj

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Pratik Güzellik Bilgileri**

Bayanlar bu habrrimiz  tam size göre ..Hızlı yağlanan saçlara, uzun sürede kuruyan ojelere, kurumuş ciltlere her …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir