Anasayfa / Moda / Aksesuar / Ünlülerin Vazgeçemediği Moda Aksesuarları

Ünlülerin Vazgeçemediği Moda Aksesuarları

Magazin dünyasında yer alan yabancı yıldızların sanki belirli objelerle birlikte tanınma alışkanlığı var. Hatta ünlü ressam Pablo Picasso’nun bile beresi ünlüydü. Bir ressam böyle tanınıyorsa magazinsel isimlerin neleri sevdiğini bir düşünün. Olivia Palermo’nun güneş gözlükleri, Blake Lively’nin iri küpeleri, son yılların gözde ve çılgın modeli Cara Delevinge’nin sloganlı bereleri, Taylor Swift’in hanım hanımcık olmaya karar verince kullanmaya başladığı bordo renk el çantası, Jessica Alba’nın gösterişli küpeleri bu objelere örnek olarak verilebilir. Yani yıldızlar aksesuarlara meraklı.

bere modelleri

80’lerin ünlü pop şarkıcısı Madonna’nın fileli çorapları, Michael Jackson’ın sürekli öne eğik duran şapkası da listeye eklenebilir. Ama şapka kullanımında kimse İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth ile boy ölçüşemez. Bugün doksan yaşlarında olan kraliçenin şapkaları çok fazla sevdiği ve beş binden fazla şapkası olduğu sık sık İngiliz magazin basınında yer almıştı.

Modacılar için d aksesuar kullanımı her zaman için ilginç bir konu olmuştur. Bazen öyle trendler yaratıyorlar ki aksesuar her şeyin önüne geçiyor. Geçen yıl plajları dolduran vücut zincirlerini hatırlayınca aksesuar kullanımının nasıl bütün ilgiyi çekebildiği anlaşılır.

güneş gözlüğü

Ama bu konuda moda tarihine geçmiş aksesuarlar var. Fransa’nın efsane haline gelen oyuncusu Brigitte Bardot’nun her kullandığı aksesuar meşhur olmuştu. Saçına dolayıverdiği eşarplar, dar bir kot pantolonla giydiği babet türü ayakkabılar bütün dünyada bir anda yaygınlaşmıştı. Sadece aksesuar da değil, Fransız denizcilerinin giydiği çizgili bluzlar Brigitte Bardot giyince olay olmuştu.

Aynı şekilde sinemanın asil yıldızı Audrey Hepburn’un en ünlü resimlerinden birinde gözüken iki sıra inci kolye de güçlü aksesuar kullanımına bir örnektir. Hepburn bu resminde çok sade bir kıyafet ve makyaj içindedir ama inci kolyesi her şeye yeter.

küpe modeli

Bizim Yıldızlarımız

Aksesuarlarıyla tanınan isimler deyince bizde insanın aklına önce Türk politikasının ünlü ismi Süleyman Demirel ve en az onun kadar ünlü fötr şapkası geliyor.

Bizim sahne ve sinema yıldızlarımız ise sanki aksesuarlarından çok tavırlarıyla iz bırakmışlar. Filiz Akın’ın sevimli ve şımarık genç kız halleri, Hülya Koçyiğit’in hep ağlayacakmış gibi duran tavrı, Cüneyt Arkın’ın her an kavga çıkaracakmış gibi olan yürüyüşü hemen akla gelenler.

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

2020 ‘de Hangi Yatak Örtüleri Moda?

 Bu haberimiz ev hanımlarının bu yılın en moda  yatak örtülerini içeriyor. Yeni yatak örtüsü modelleri …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir