Anasayfa / Yaşam / Zamandan Nasıl Tasarruf Edersiniz?

Zamandan Nasıl Tasarruf Edersiniz?

Altın saatler, gün içinde kişinin verimli olduğu ve her işi yapmaktan zevk aldığı saatler. Altın saat kavramını kişi kendini gözlemleyerek yaptığı zaman iş performansının arttığını görür. Verimli olunan saatler kişiden kişiye değişir. Gün içerisinde hangi saatlerde kendinizde yüksek motivasyon hissediyorsanız o saatlerde daha çok çalışmaya dikkat etmelisiniz.

zamandan tasarruf

Sabah Saatlerinde Zamanı İyi Kullanan Kişiler

Sabahları bazıları aşırı enerji sahibi olurlar. Verimli oldukları zamanlar özlelikle sabah işe geldikleri an. Sabah saatlerinde oldukça yüksek olan motivasyonları öğleye doğru gittikçe düşmeye başlar.

Sabahları enerjinizin yüksek olduğunu düşünüyorsanız ilk yapmanız gereken, önemli toplantı, randevu ya da görüşmelerinizi sabah saatlerinde yapmaya özen gösterin. Acil olmayan işleri ise öğleden sonraya bırakın. Zamanı daha iyi kullanırsanız gün içerisinde yorgunluk çekmezsiniz.

Öğleden Sonra Yüksek Enerjiye Sahip Olanlar

Öğleden sonra yüksek konsantrasyon gücüne sahip olanlar özellikle sabah saatlerinde düşük bir enerji gösterirler. El becerileri ya da bir şeye odaklanma sabah saatlerinde oldukça düşük olur. Öğle saatlerine doğru ise bu tarz kişilerde enerji yükselir ve motivasyonları hızlı şekilde artar.

Öğle saatlerinde yüksek performansınız varsa az önemli işlerinizi sabah saatlerinde yapmaya özen gösterin. Dikkat gerektiren işleri ise mutlaka öğleden sonraya bırakın. Motivasyonunuzun yüksek olduğu saatlerde işlerinizi yaparsanız daha etkili sonuçlar alırsınız.

Her Zaman Motivasyonu Yüksek Olan Kişiler

Günün her saati yüksek motivasyon ve enerjiye sahip olan kişiler için bir sorun yok. Sabah ve öğlen tüm işlere odaklanabilir ve sıkılmadan her işi yapabilirler. İşe geldikleri an itibariyle verimli bir performans sergilerler ve başarıları yüksek olur. Zamanı iyi değerlendirmek ve hangi saatlerde enerjinizin yüksek olduğunu bilmek çok önemli.

Yanlış kararlar vermez ve işinizi daha düzgün yaparsınız. Hangi gruba girdiğinizi bilmeli ve ona uygun şekilde saatlerinizi ayarlamalısınız.

Verimli olduğunuz saatlerde çalıştığınız zaman iş veriminiz ve kaliteniz yükselir. Planlı bir şekilde kendinizi gözlemlediğiniz takdirde hangi saatlerde nasıl bir çalışma düzeni kendinize yapmanız gerektiğini görebilirsiniz. Yüksek performans her zaman verimli saatlerinizi belirlemeyle başlar.

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Fener Taraftarından Şükran Ovalıya Küfür!

Caner Erkin Fenerbahçeden Beşiktaşa transfer olduktan sonra Fenerbahçeyle ilgili fotoğraflarını silmiş sonrasında , fotoğrafları niçin …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir