Kilonuz Karakterinizi Belirlemede Etken midir?

Fazla yemek yiyor ve hızla kilo alıyorsanız mutlaka yemeklerin çok yağlı olduğunu veya pazartesi rejime gireceğim dersiniz. Sıklıkla ne yesem yarıyor kelimesi ise havalarda uçuşur. Fakat, uzmanlar inatla bazı karakterlerin şişmanlığa çok yatkın olduğunu belirtiyor. Yanlış duymadınız karakter yapınız kilonuzu belirliyor.

Yaklaşık 10 bin kişi üzerinde yapılan bir araştırmaya göre, yalnız, mutsuz ve çeşitli ruhsal sorunları olanlar ile sorumluluk duygusu gelişmemiş, düzensiz ve disiplinli yaşamı olmayanlar obeziteye daha yatkınlar.  Florida üniversitesinde yapılan ankete göre, bu kişiler hızlı kilo alıyor hatta kilolar yerleşik bile olabiliyor. Bu olayın nedeni ise genelde depresif yani negatif düşünceli insanların stres kaynaklı açlık hissine kapılmalarıdır. Sorumluluk duygusu düşük olan ve disiplinsiz olan dağınık kişiler beslenmelerine özen göstermiyorlar. Bu iki durumda hızla kilo almayı sağlıyor ve obezite hızla yayılıyor.

kilo karakter uyumu

Tabi ki bu karakter özelliklerine sahip herkes şişman olacak diye bir kaide de yok. Depresyon ya da bunalım yaşayan, ani hüsran ve sıkıntı geçiren insanların hepsi şişman olacak diye bir kaide yok. İlerleyen yaşlarda karakterden ödünler de verilebiliyor. Bu noktada, psikolojik tedavi görmek bile çok etkilidir.

kilolu kadınlar

Yapılan araştırmalarda psikolojik destek alan kişilerin obezite sorununu halledebildikleri görülmektedir. Bu nedenle çok stresli olduğunuz anlarda ve depresyon yaşarken kesinlikle dolabınızdan uzak durun. Atıştırmalık ve abur cuburdan uzak durmak onların yerine sağlıklı olan gıdaları seçmek gereklidir. Uzmanlar, hayata dair bir disiplin sağlamak için kesinlikle sporu öneriyorlar. Spor yapan kişiler disiplinli ve düzenli olmayı öğrendikleri için küçük yaşlardan itibaren yapılmalıdır. İlerleyen yaşlar ile yapılan koşma, yürüme, bisiklet, yüzme gibi sporlar hayat disiplininizi sağlayabilir.

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Fener Taraftarından Şükran Ovalıya Küfür!

Caner Erkin Fenerbahçeden Beşiktaşa transfer olduktan sonra Fenerbahçeyle ilgili fotoğraflarını silmiş sonrasında , fotoğrafları niçin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir