Anasayfa / Yaşam / Pratik Bilgiler / Porselen Demlikler Nasıl Temizlenir

Porselen Demlikler Nasıl Temizlenir

Sirke: Porselen demliğinizin temizliği için sirke ve sıcak su kullanabilirsiniz. Bir yemek kaşığı sirkeyi demliğinizin içine dökün sünger ile ovun. Ardından kaynattığınız suyu elinizi değdirmeden demliğinize dökün. Sirkenin büyük bir kısmı su ile temizlendikten sonra ılık su ile iyice durulayın.

Kabartma Tozu: Porselen demliğinize 1 tatlı kaşığı kabartma tozu dökün ve ıslak sünger ile demliği ovun. Birkaç dakika bekledikten sonra ılık su ile demliğinizi durulayın.

Bulaşık Tableti: Piyasada hazır halde satılan bulaşık tabletini porselen demliğin içine atın ve üzerine kaynar su ekleyin. Su seviyesi demlik ağzından taşacak kadar yüksek olmalı. Bulaşık tabletinin kaynar su döküldükten sonra fokurdadığını göreceksiniz. Demliğinizin kapağını bu fokurdama gerçekleşirken kapatın. Fokurdama sona erince demliğinizi duru su ile durulayın. Tertemiz olduğunu göreceksiniz.

porselen demlik nasıl temizlenir

Bulaşık Deterjanı ve Çamaşır Suyu: Alternatif yollar dışında klasik bir yöntem olarak bulaşık deterjanı ve çamaşır suyu yardımıyla porselen demliğinizi temizleyebilirsiniz. İnatçı lekeler için birkaç damla çamaşır suyu, birkaç damla deterjan koyduğunuz demliğinize kaynar su ekleyerek 10-15 dakika bekleyin. Ardından duru su ile iyice yıkayın.

Bulaşık makinesinde yıkama: Bulaşık makinesi demliği temizleyecek fakat çay lekelerini tamamen çıkarmayacaktır. Lekeleri yok etmek için makineye atmadan önce demliğin içine çamaşır suyu damlatıp suyla doldurun. 10 dakika bekletin. Suyu döktükten sonra durulamaya gerek olmadan makineye atabilirsiniz.

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Tüm Detaylarıyla Hardaliye

 Trakya bölgesine ait ve yaklaşık 500 yıllık bir geçmişi bulunan bu mucizevi içecek, kaynaklarda iksir …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir