Anasayfa / Yaşam / Pratik Bilgiler / Aspiratör Temizliği Nasıl yapılır

Aspiratör Temizliği Nasıl yapılır

Yemek kokularının rahatsız ediciliğinin ortadan kaldırılmasında oldukça yardımcı olan aspiratörlerin zaman içerisinde yağlandıkları ve temizlenmeleri gerektiğini biliyoruz. Belli aralıklar ile temizlikleri yapılmaz ise aspiratörde biriken kirler oldukça zor çıkan yağ katmanları haline geliyor.

aspiratör nasıl temizlenir

  • Öncelikle aspiratörünüzü temizlemeye karar verdiğinizde parçalarını sökmeden önce bir tencereye su doldurarak ağzı açık şekilde bir süre kaynatınız. Yükselen buhar sayesinde aspiratörde biriken yağların yumuşamasını sağlayacaksınız. Bu işimizi biraz olsun kolaylaştıracaktır.
  • İkinci aşama olarak parçalarını sökmeniz gerekecektir. Farklı modellerde farklı parçalar sökülebilir veya sabit olabilmektedir. Siz kendi aspiratörünüzü en uygun şekilde temizliğe hazırlayınız. Bunun için en doğru yöntem kullanma kılavuzuna bakmaktır.
  • Aspiratör temizliğinde kullanılabilecek en uygun temizlik malzemesi yağ sökücü ve bulaşık deterjanlarıdır. Piyasada çok fazla çeşidi bulunan bu üründen güvendiğiniz bir markayı edinebilirsiniz.
  • Ankastre aspiratörler için üretilmiş uygun temizlik malzemelerini kullanmanızı tavsiye ederiz. Ankastre temizlik deterjanları çizilmeyi önler ve parlaklık sağlar. Ankastre temizlik spreylerini marketlerin deterjan reyonlarında bulabilirsiniz.
  • Söktüğünüz parçaları özellikle de filtre kısmına yağ sökücü sıkınız. Bu kısımlarda yağ birikmeleri olacağından temizlenmesi zor olacağından bol miktarda yağ sökücü kullanmanız uygun olacaktır.
  • Yağ sökücü ile birlikte bir süre bu parçaları beklemeye bırakınız. Bulaşık makinesinde yıkanabilecek olanları makinenizde yıkayabilirsiniz bu aşamadan sonra. Bu işinizi kolaylaştıracaktır. Makinede yıkanamayan parçaları çizmeyecek şekilde bir bulaşık süngeri ya da benzer bir temizlik aracı ile ovarak yağların arınmasını sağlayınız.
  • Her yerinin tamamen temizlendiğini düşündüğünüzde durulamasını yaparak parçaları kurumaya bırakabilirsiniz.
  • Kuruyan parçaları tekrar yerlerine takarak temizliği tamamlayabilirsiniz.
  • Ayrıca bu temizliğin dışında günlük olarak açıkta olan ulaşabildiğiniz kısımlarını ılık suda ıslattınız bir bez ile silmelisiniz. Bu sayede kalıcı kirlere ve erken kirlenmeye engel olabilirsiniz.

https://youtu.be/swSrF_cbrps

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Tüm Detaylarıyla Hardaliye

 Trakya bölgesine ait ve yaklaşık 500 yıllık bir geçmişi bulunan bu mucizevi içecek, kaynaklarda iksir …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir