Anasayfa / Güzellik / Rujunuz  Silinip Gidiyor mu?

Rujunuz  Silinip Gidiyor mu?

Bir akşam daveti için özenle giyindiniz ve makyaj yaptınız. Hele rujunuz çok güzel durdu, size yakıştı. Ama iki saat sonra rujdan bir şey kalmaması keyif kaçırıcıdır. Rujunuz sanki erir gider, içtiklerinizle beraber bardaklara, kadehlere bulaşır, sonuçta sigaranızın izmaritinde bile parça parça kalarak yok olduğunu görürsünüz.

Her ne kadar kadehlerdeki dudak izlerinde aranmak romantik bir anlatım olsa bile görünüş açısından kötü olur. Bozulmamış koyu göz makyajı ama onu bütünleyen koyu renk ruj olmadan renk dengesi bozulmuş bir ifade ile ortada kalmak gibi bir şeydir bu. Üstelik ne kadar zamandır böyle olduğunuzu da çoğu kez bilmezsiniz.

kırmızı ruj
kırmızı ruj

Böyle durumlarda makyözlerin verdiği tüyoları hatırlamak gerek.

Nasıl Sürdünüzse Öyle Kalması İçin

Ünlü yıldızların çoğunu bildiği ve kullandığı bir yöntem var. Önce rujunuzu güzelce sürün, dudaklarınızı istediğiniz gibi biçimlendirin. Sonra tek kat bir kağıt peçeteyi dudaklarınıza yapıştırın ve peçetenin üstünden renksiz pudra sürün. Peçeteyi yavaşça kaldırın. Ruj renginizin birazcık matlaştığını, parlaklığını kaybettiğini göreceksiniz.

pembe ruj
pembe ruj

Sıra ikinci adıma geliyor. Bundan sonra yapacağınız tek işlem ruj renginiz yakın olan bir tonda dudaklarınıza göz farı sürmek. Mesela modası hiç geçmeyen ve hanımlarca soğan kabuğu rengi olarak bilinen bir ruj tonu seçtiniz. Buna uyan açık kahverengi tonlarda bir göz farı ile rujunuzu sabitleyeceksiniz en üste onu süreceksiniz. Böylece artık rujunuz hiçbir yere bulaşmayacak. Tüm davet boyunca bir daha rujum yok olup gitti diye endişelenmeyeceksiniz.

Çıplak (Nude) Dudaklar

Eğer dudaklarınız çatlak değilse bir ara nude yani çıplak dudak ve ona uygun bir makyajı da deneyebilirsiniz. Ama çıplak dudak bir şey sürülmemiş anlamına gelmiyor. Hafif bir fondöten üzerine dudaklara parlatıcı sürüp çıkılıyor. Bu yüz ifadesine daha sade ve daha temiz bir görünüş veriyor. Hollywood yıldızlarının genelde sevdiği bir yöntem.

ruj
ruj

Bir kadının en büyük silahı ince topuk ayakkabı ve kırmızı bir rujdur diyen modacılara inat böyle de güzel olunuyor. Ama ne olursa olsun hanımların çantalarında bir rujun olması onları her zaman rahatlatmıştır.

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Pratik Güzellik Bilgileri**

Bayanlar bu habrrimiz  tam size göre ..Hızlı yağlanan saçlara, uzun sürede kuruyan ojelere, kurumuş ciltlere her …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir