Anasayfa / Magazin / Ayşegül Aldinç Kimdir?

Ayşegül Aldinç Kimdir?

 

Ayşegül Aldinç  babası Gazeteci annesi resim  öğretmeni dir .1962 de  İstanbul’da doğmuştur.  Ortaokulu -1′ i Kandilli Kız Lisesinde yatılı olarak, Ortaokul-2′ yi Davutpaşa Lisesinde ve ortaokul-3′ ü de Feriköy Lisesinde okumuştur.Sonrasında “Marmara Üniversitesi seramik Fakültesi” ni bitirmiş bir süre sonra,istanbul Akaretler Ortaokulu’nda müzik öğretmenliği yapmıştır..
Müzik hayatına ilk olarak Eurovision Şarkı Yarışması’nda Modern Folk Üçlüsü ile katıldığım ve Ali Kocatepe’nin bestesini seslendirdiğim “Dönme Dolap” isimli şarkıyla başlamıştır.

Sahne hayatına 1985 yılında, ANKARA Başkent Gazinosunda solist altı olarak  çıkmıştır.
Albüm olarak ”VE AYŞEGÜL ALDİNÇ” ” adındaki ilk albümümü 1988 senesinde çıkarmıştır.
Sonrasında  1991’de “BENDEN SÖYLEMESİ” isimli albümü çıkmıştır 1993’de ONNO TUNÇ’un müzik yönetmenliğini yaptığı “ALEV ALEV” isimli albümse Onno Tunç’un bestesi “ALEV ALEV”, Mustafa Sandal’ın bestesi”YANLIŞSIN”, Barış Manço’nun bestesi “AL BENİ” gibi birçok popüler şarkıyı seslendirmiştir..Şimdilerde dizilerde rol almaktadır.

Hakkında

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Pelin Öztekin Zayıflamaya Devam Ediyor

Pelin Öztekin bundan iki sene  önce tüp mide ameliyatı olmuş ve sonrasında  ciddi şekilde kilo verdi. Mide küçültme ameliyatıyla toplamda 70 …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir