Anasayfa / Güzellik / Cilt Bakımı / Baharda Cilt Bakım Önerileri

Baharda Cilt Bakım Önerileri

Bahar aylarının gelmesiyle birlikte, farklı heyecanlar gelir insanoğluna. Bu aslında psikolojik bir durumun yansımasıdır. Kışın o kasvetli havasından kurtulup, baharın o coşkulu ortamına girince, insanda ister istemez bazı değişiklikler gün yüzüne çıkar. Bu değişiklikler yazın gelmesiyle doruk noktasına ulaşır. Bunlar soyut değişikliklerdir, elle tutulmaz ve gözle görülmez. Bir de somut değişiklikler vardır ki, onlar her an için belli olur. Bahar aylarının gelmesiyle birlikte, havaların sıcaklık değerlerinin yükselmesi, cildimizde de bazı değişikliklerin oluşmasına neden olacaktır.

cilt
cilt

 

Sıcak havalarla birlikte, bazen ciltlerde kurumalar meydana gelebilir. Bunlara karşı tedbirli olmak ve bakım kremlerinin kullanmak gerekir. Yaz aylarına formda bir şekilde girmek için, aynı şekilde cilt bakımını aksatmamak gerekiyor. Kozmetik mağazalarını arşınlamanız gerekebilir bu noktada ancak bir dakika, kendi evinizde doğal bakım kürleri de hazırlayabilirsiniz. Hem bu tarz bir bakım, daha sağlıklı sonuçlar doğuracaktır sizlere. Bu önerilere kulak verin, kesinlikle pişman olmayacaksınız.

bakımlı cilt
bakımlı cilt

Kendinize Çok İyi Bakın

Özel karışımların yardımıyla cildinizde parlaklığı elde edebilirsiniz. Öncelikle cildinizi temizlemelisiniz. Her şeyden arındırılmış bir cilt, bakım için hazır bir konumda olur. Temizleme işinden sonra, yapılacak çeşitli maskeler bu noktada sizlere fayda sağlayacaktır. Mesela, avokado maskesi, limon maskesi, salatalık maskesi gibi ev yapımı ürünler, cildinizin parlamasına ve yenilenmesine yardımcı olacaktır. Bunun haricinde, kozmetik ürünleri arasında yer alan güneş yağını mutlaka ama mutlaka kullanmalısınız.

kendinize iyi bakın
kendinize iyi bakın

Güneş, cildin kurumasında en etkili kavramdır. Bununla mücadelede güneş yağı kremlerinin aksatmadan cildinize sürmeniz gerekir. Bu kremler sayesinde, cildiniz güneşin negatif ışınlarına karşın korunmuş olacaktır. Korunmanın yanı sıra, cildinizde kuruma gibi negatif durumlar da bertaraf olmuş olacaktır. Bir diğer husus da, ciltte oluşan istenmeyen lekelerdir. Bahar aylarıyla birlikte bu lekelerle de vedalaşmalısınız. İstenmeyen lekeler ve istenmeyen tüyler, yaz ayları gelmeden geride bırakacağınız kavramlar olacaktır. artık yaza hazırsınız, keyifli bir tatil sizi bekliyor. Her şeyin en iyisini hak ediyorsunuz, kendinize iyi bakarak kendinizi ödüllendirin, kendi hakkınızı, kendiniz verin. Hayatın kısa olduğunu da sakın aklınızdan çıkarmayın. Kendinize iyi ama çok iyi bakın.

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Pratik Güzellik Bilgileri**

Bayanlar bu habrrimiz  tam size göre ..Hızlı yağlanan saçlara, uzun sürede kuruyan ojelere, kurumuş ciltlere her …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir