Anasayfa / Sağlıklı Yaşam / Beslenme Önerileri / Çalışan Kadınlar için Beslenme Önerileri

Çalışan Kadınlar için Beslenme Önerileri

Yeni nesilin yoğun iş yaşamı  dolayısıyla, sağlıksız yaşam tarzını beraberinde getirmesine sebep olmaktadır. Özellikle de sağlıksız beslenmenin başta olması sebebi ile ofis ortamlarında ve masa başında uzun süre çalışan kişilerde çok fazla kilo görülme sıklığıyla karşı karşıya olmaktayız.

Bunların sebepleri arasında da;  bilgisayar başında uzun süre boyunca hareketsiz kalmak, toplantıların uzun ve sık sürmeleri sonucunda ana ve ara öğünlerini kaçırmak gibi sebepleri sayabiliriz.

Ayrıca da düzgün ve doğru yapılan beslenmeleri, iş hayatındaki performanslarını da artırdığını söylemek yanlış olmaz. Bu yüzden çalışan bayanların, beslenmelirne dikkat etmeleri gerekir.

çalışan kadın

Çalışan bayanlar için beslenme önerileri.

Düzensiz öğünler sebebiyle yapılan streslerde, kilo alımını tetikleyen kahve ve çay yerine bitki çaylarını tüketmenizi önermekteyiz.

Çoğu kadın kahvaltıyı bir kahve bardak ya da çayla geçiştirir. Bu oldukça yanlış bir durum. Çünkü kahvaltı, herkes için önemli olduğu kadar özellikle de çalışan kadınlar için son derece önemli olmaktadır.

Beyinlerinin daha çok zinde kalmalarını sağlayarak gün içinde daha verimli çalışmalarını sağlar. Çok aceleniz varsa eğer en azından bir elma veya yağsız süt de içebilirsiniz.

Sabah kahvaltılarınızda özellikle domates, marul, maydanoz çay veya ıhlamur içmenizi öneririz.

çalışanlar

Öğle yemeklerinizde hızlı ve yağlı yemek yerine, evde kendinize birtakım sandviçler de hazırlayabilirsiniz. Öğle yemekleri yemeğe vaktiniz yoksa eğer, yemek yemeğe fazla vakit ayıramıyorsanız da tost yiyip, ayran içebilirsiniz. Az kalorilere sahip ve aynı zamanda tok tutan kuru ve taze meyve gibi besinleri de tüketebilmeniz mümkün.

Yoğun iş temposu sebebiyle atıştırmalıklara dikkat edilerek; kuru kayısı, yağsız kraker, fındık, ceviz, yarım simit ve peynir ve bir avuç leblebi gibi enerji veren besinleri de tüketebilirsiniz.

Su tüketimine d  dikkat edilerek, vücut ısı dengesini böbrek fonksiyonlarınızı ve kan dolaşımınızı artırdığı için son derece önemli. Gün içinde tüketilen az miktar su, halsizliğe ve yorgunluğa sebep olmaktadır.

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Sütün Bilinmeyen Mucizevi Faydaları

Süt canlıların yaşamı açısından son derecede önemli olan bir gıdadır. Besleyici ve onarıcı özelliği sayesinde …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir