Anasayfa / Moda / Aksesuar / İşyerinde Nasıl Giyinmelisiniz?

İşyerinde Nasıl Giyinmelisiniz?

Düzgün giyinmek bir zorunluluktur. Görünüşünüzle ilgili olan ki bu, nasıl giyindiğinizi, kendinizi ve de kıyafetinizi nasıl taşıdığınızı içermektedir, yargılanacaksınız. Profesyonel bir görünüm, rekabetçi iş alanlarında adeta temel bir kurtarıcıdır.

1- Kıyafetlerinizin içinde rahat hareket edebilmeniz de önemlidir. Pantolonlar, dar etekler,  ve ceketler hareketlerinizi kısıtlamaktadır. Bu yüzden bu tür giysilerden kaçınmalısınız.

2- Çalışırken ve konuşurken ellerimizi çok fazla kullanırız. El hareketlerinizi kullanmanız için de kıyafetinizin üzerinize uygun olduğundan emin olmalısınız. Eğer kilo alır veya verirseniz, bu giysilerinizi üzerinize uygun bir hale getirin. Kıyafetleriniz ne dar, ne de bol olmamalıdır.

işyeri

3- Günlük giydiğiniz kıyafetinizle işyerinize kesinlikle gitmeyin. Hafta sonları dışında da asla günlük giydiğiniz giysileri işyerinizde giymemelisiniz. Günlük kıyafetler, genellikle rahat ve bol giysilerdir. İşlerinde de sizin duruşunuzu temsil etmez.

4- İşyerinde moda diyip, uygun olmayan giysileri giymeyin. Unutmayın ki işyeriniz bir defile alanı değil. Sizin ne giydiğiniz değil de, profesyonel yetenekleriniz ön planda. Kıyafetin iş ortamına ve iş yerindeki pozisyonuna da uygun olması gerekir.

5- İşyerine en uygun kıyafet, etekli ya da pantolonlu bir takımdır. Takım giymek istemiyorsanız eğer, uyumlu etek-ceket ya da pantolon yaratabilirsiniz. Ceket yerine arada süveter de kullanabilmeniz mümkün.

6- Etekler diz hizasında veya biraz altında ya da üstünde olmalıdır. Aşırılardan kaçınmalısınız. Diz hizasının 5 cm üzerinde olanbir etek dikkatleri çeker. Diz altında uzun bir etek moda bile  olsa  hoş durmaz.

7- Pantolonların ayağınızın veya ayakkabınızın hizasında bitmesi gerek. Capri pantolonlar ya da yerleri süpürecek şekilde uzun pantolonlar asla giyilmemeli.

8- Süveterler ve bluzlar kadın kıyafetlerinde çeşitlilik ve renk sağlarlar. Uygun olmayan kolye ve bileklikler de yanlış bir izlenim yaratabilir.

giyim

9-Yaz sıcaklarında değilsek eğer, kadınların çorap giymesi, her zaman tercih edilebilir. Çorap seçimi de oldukça önemlidir. Doğal ya da ten rengi tonları en iyi seçimler olacaktır. Çorabınızın kaçması ihtimaline karşılık da, yanınızda kesinlikle yedek çorap bulundurun. Unutmayın ki, kaçık çorap, bir kadını oldukça kötü gösterecektir.

10- Ayakkabı seçimi de kıyafet kadar çok önemlidir. Ayakkabılarınızın topuğu ne az ne de çok yüksek olmalı. Önü açık olan ayakkabılar ve sandaletler trend olsa da sizin tercihiniz olmamalı. (Birçok işveren, açık ayakkabı giyilmesine izin vermez)

11- Mücevherinize ve aksesuarlarınıza da dikkat etmeniz gerekir. Basit tutun; bir çift küpe ve bir yüzük. Aksesuarların yaratıcılığınızı düşürmesi değil de, kişiliğinizi yansıtması gerekir.

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

2020 ‘de Hangi Yatak Örtüleri Moda?

 Bu haberimiz ev hanımlarının bu yılın en moda  yatak örtülerini içeriyor. Yeni yatak örtüsü modelleri …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir