Anasayfa / Güzellik / Diş Nasıl Beyazlatılır?

Diş Nasıl Beyazlatılır?

Beyaz dişlere sahip olmak herkesin hayali. Ufak ip uçları ile mükemmel dişlere sahip olmanız artık çok kolay. Beyazlatma işlemlerinde farklı teknikler kullanılır. Gülüşünüz ve kendine güveniniz artar. Değişik ürünlerin dişe sürülmesi ve kısa sürede beyazlatılması.

diş beyazlatma

Diş Beyazlatmanın Yolları

Hidrojen peroksit, karbamid peroksit beyazlatıcı işlemlerinde sıklıkla kullanılır. Kullanılan jel dişin dentin tabakasına girer ve kısa zamanda dişler beyazlar. Ofis tipi beyazlatma ise klinik ortamda yapılır. Diş etleri koruyucu bir tabaka ile kaplanır. Diş yüzeyine jel uygulanır. Lazer ile jelin aktivitesi artırılır. Jel işlem sonrası dişten temizlenir. Bu operasyon 1,5 saat içinde iki kez yapılır. Deneyimli kişiler tarafından yapılması çok önemli.

Ev Tipi Diş Beyazlatma Yolları

Diş doktorunuz size özel plaklar hazırlar Ev içinde rahat kullanılır. Beyazlatıcı jelleri ise bu plaklara sıkarak diş üzerinize koyabilirsiniz. 7 ile 10 gün boyunca uygulanmalı. Diş etine nüfus etmez. Güvenli yöntem olarak bilinir. Ofis ve et tipi beyazlatma yöntemleri birlikte kullanıldığında daha iyi sonuçlar elde edersiniz.

diş beyazlatma yöntemleri

Diş renginin beyaz olmasını herkes ister. Yapılan işlemlerde dişin çevre dokuları zarar görmemeli. Önemli olan dişin beyazlatılması. Güzel bir çalışma ile dişlerinizden istediğiniz neticeyi alırsınız. Diş renginizin tonu önemli. Gerçek dişleriniz beyaz değilse işlem biraz daha uzun olabilir.

Diş beyazlatma yöntemi özellikle yediğiniz yemek ve içtiğiniz sigara miktarına da bağlı. Etki süresi uzundur. 3 yılda bir ev tipi beyazlatmayı uygulayabilirsiniz. Diş hekimleri tarafından uygulandığında diş minesi zarar görmez. Dişinizin durumuna göre farklı yöntemleri kullanabilirsiniz. İlk olarak doktorunuz diş yapınızı inceler ve size gerekli yöntemleri söyler.

diş beyazlatma doktoru

Diş beyazlatmada kullanılan tekniklerin başarılı olması için iyi ürünler kullanmanız çok önemli. Doktorunuzu iyi seçmelisiniz. Yapılan yöntemlerin başarı oranı yüksek. Diş yapınıza uygun metotların denendiği diş beyazlatma işlemleri ile güzel ve bembeyaz dişlere kısa sürede sahip olursunuz. Ev tipi uygulamalarını özellikle belirli dönemlerde yapmanız tavsiye edilir. Düzenli olarak dişlerinizi fırçalamanız da iyi bir etki sağlar. Teknolojinin gelişmesiyle yeni yöntemler diş sağlığınızı koruyor ve dişlerinizi beyazlatıyor.

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Pratik Güzellik Bilgileri**

Bayanlar bu habrrimiz  tam size göre ..Hızlı yağlanan saçlara, uzun sürede kuruyan ojelere, kurumuş ciltlere her …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir