Anasayfa / Güzellik / Doğru Şampuan Nasıl Seçilir?

Doğru Şampuan Nasıl Seçilir?

Canlı ve parlak saçlara sahip olmak için şampuan seçimini iyi yapmak gerekir. Saç tipinize uyan ürünler kullanarak saç kalitesini artırışınız. Normal saçlarda kullanılan şampuanların en önemli özelliği saç derisini nemli tutması. Sebum üretimi fazla olmayan saçlar özellikle doğru şampuanlar kullanmalıdır. Saçlarınızı yıkadıktan sonra 24 saat içinde yağlanma yoksa saç tipi için uygun şampuanların zamanı gelmiştir.

saç bakımı
saç bakımı

Saç Tipinize Uygun Şampuan Seçimi

Yağlı saçların sebum oranı fazla olur. Saçta olan yağ miktarını dengeleyen şampuanlar kullanılırsa elektriklenme önlenir. Kuru ve yıpranan saçların bakımı daha dikkatli olmalı. Saçta boya varsa nem dengesini yükseltecek şampuan kullanılması gerekir. Bakım özelliği geliştirilen şampuanlar ile saç dengenizi kaliteli hale getirebilirsiniz.

Zayıf ve özellikle yıpranmış saçlarda kremli ve besleyici şampuan kullanılmalı. Kuru saçlar hemen karışır. Krem bu bakımdan iyi bir seçim. Kepekli saçlar için geliştirilmiş birçok şampuan türü bulunur. Düzenli kullanım için ideal. Çok yağlı saç tipiniz varsa krem kullanmayın.

şampuan
şampuan

Saçlarınızın bakımı için haftada bir kere saç tipinize uygun maske yapmalısınız. Saçta 5 dakika beklemesi yeterli. Saç bakım kremleri ise özellikle yağlı saçlar dışında tercih edilmeli. Saç kremleri saç diplerine uygulanmamalı. Saç uçlarına yapılarak, saçların açılması sağlanmalı. Bitki özlerinden oluşan krem ve şampuanlar saçları besler. Kıvırcık saçların çabuk karışma sorunu olduğu için saç kremini sık kullanırlar.

Saçların doğru şekilde şampuanlanması ve iyi durulanması gerekir. Şampuanlama yaptığınız zaman saçların kırılmaması için saçlarınızı ıslakken taramayın. Saç tipinizi bir doktordan da öğrenebilir ve uygun şampuanı sorabilirsiniz. Doğru olmayan ürünler bazen saçların dökülmesine neden olabilir. Şampuanın yanı sıra kremlerin ve maskenin de saç tipinize göre seçilmesi gerekir.

bakım
bakım

Saç bakımı ihmale gelmez. Bazı saç tipleri her gün yıkanırken bazı saç tiplerinde ise 3 günde bir yıkamak yeterlidir. Saçlarınızı özellikle saçlarınız kuruyken düzenli olarak fırçalayın. Saça hem masaj yapar hem de samta olan doğal yağı tüm saça eşit şekilde yayar. İyi bir bakım ve kaliteli ürünlerle saçlarınızı kısa sürede canlandırabilirsiniz.

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Pratik Güzellik Bilgileri**

Bayanlar bu habrrimiz  tam size göre ..Hızlı yağlanan saçlara, uzun sürede kuruyan ojelere, kurumuş ciltlere her …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir