Anasayfa / Moda / Düğün Elbisesi Nasıl Seçilir?

Düğün Elbisesi Nasıl Seçilir?

İnsanların katılmak zorunda oldukları ve son derece şık olmalarını gerektiren önemli gün ve gecelerden birisi kuşkusuz düğün organizasyonlarıdır. Düğün organizasyonları, davet üzerine gidilen bir etkinlik olduğu için düğüne gidecek kadın ve erkeklerin özenli giyim tarzına sahip olması gerekir. Düğün organizasyonlarında elbise seçimi yaparken, düğün organizasyonun nerede yapılacağı, nasıl bir saç modeline sahip olmak istediğinizi bilmeniz yeterlidir. Öncelikli olarak düğün organizasyonları için seçkin mağazalarda ve online alışveriş sitelerinde birçok marka ve modelde düğün elbisesi satılır.

gece elbisesi

Özel günler için satılan bu elbiseler dekolte bakımında da oldukça cesur bir görüntüye sahiptir. Düğün organizasyonlarının konsepti alacağınız elbisenin modeline göre değişir, çünkü kapalı veya otel salonlarında tercih edeceğiniz düğün elbisesi, kır düğünü gibi açık alanlardaki düğün organizasyonları ile aynı olmaz. Düğünlerde tercih edilecek elbiselerde dikkat edilmesi gereken en önemli husus satın alınacak elbiseyi konforlu şekilde kullanmaktır.

abiye elbise modelleri

Düğün Elbiselerine Organizasyonun Yapılacağı Yer Neden Önemli

Abiye olarak nitelendirilen ve genelde taşlı olan bu elbise modelleri kesinlikle vücut ölçünüze ya da biraz üzerinde olmalıdır. Yaz ayları için tercih edilen abiye elbise modelleri genelde açık ve çiçekli desenlerin yer aldığı modeller olmuştur. Orta ve ileri yaş grubu bayanların düğün için aldıkları elbiseler genelde diz boyu şifon olan elbiselerdir. Tercih ettiğiniz elbiseleri alırken düşündüğün saç modeli ve makyaj türü de göz ardı edilmemesi gereken hususlardan birisidir.

pembe abiye

Deniz çevresinde yapılan açık mekân düğünlerinde ise satın alacağınız elbiselerde kesin olarak rüzgârı hesaba katmalısınız.  Bu nedenle rüzgârın olduğu yer düğün organizasyonunda mini ya da bol elbise giyecek kadınlar için risk içerir. Eğlenmek istediğiniz düğün organizasyonunda tüm düğün zamanı eteğinizi tutmak zorunda kalabilirsiniz. Balo salonlarında ya da kapalı düğün salonlarında tercih edeceğiniz elbise türleri ise gideceğiniz mekânın ağırlığına göre uygun olmalıdır. Büyük otellerde yapılan düğünlerde uzun tuvalet şeklinde ağır elbiseler tercih edilebilir. Konsept olarak diğer düğün mekânlarına göre ağır duran bu mekânlarda tercih edilecek elbiselerde gerek renk bakımından gerekse de model bakımında ağır olmalıdır. Düğün elbiseleri kısa ve uzun elbise olarak sıralanır, bu husus için de boy durumu çok önemlidir.

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

2020 ‘de Hangi Yatak Örtüleri Moda?

 Bu haberimiz ev hanımlarının bu yılın en moda  yatak örtülerini içeriyor. Yeni yatak örtüsü modelleri …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir