Anasayfa / Magazin / Ebru Gündeş Hakkında Yakalama Kararı Çıktı

Ebru Gündeş Hakkında Yakalama Kararı Çıktı

Beykoz Kanlıca’daki yalılarında, Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu’na aykırı tadilat yaptırdığı iddiasıyla iş adamı Rıza Sarraf, eşi Ebru Gündeş ve bu işleri yaptığı belirlenen Hakkı Süha Gökdemir’in 3’er yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davada Gündeş hakkında zorla getirme kararı verildi.

Sanık Ebru Gündeş Sarraf’a duruşma gününü bildiren davetiye çıkaran mahkeme, ünlü sanatçının mazeret bildirmeden gelmemesi üzerine bir sonraki duruşmaya zorla getirilmesine karar verdi.
Geçtiğimiz aylarda başlayan dava kapsamında Reza Zarrab eşi Ebru Gündeş ve bu işleri yürüttüğü belirlenen Hakkı Süha Gökdemir hakkında 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmalarına başlanmıştı.
ebru gündeş rıza sarraf
Beykoz 1.Asliye Ceza Mahkemesinde gerçekleştirilen duruşmaya sanıkların avukatları katılmıştı. İşleri yürüttüğü belirlenen Gökdemir, Zarrab’ın yalıları satın aldıktan sonra kendisinden talimat yapılmasını istediğini belirterek: ‘Ben de inşaat mühendisi olduğum için 116 ada 5 parsel için izin alabileceğimi söyledim.’ diyerek kendisini savunmuştu.
Reza Zarrab 22 Mart’ta ABD’nin Miami kentinde gözaltına alınmış ve cezaevine gönderilmişti. Kefalet başvurusu yapan Zarrab’ın bu isteği olumsuz sonuçlanmıştı.

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Pelin Öztekin Zayıflamaya Devam Ediyor

Pelin Öztekin bundan iki sene  önce tüp mide ameliyatı olmuş ve sonrasında  ciddi şekilde kilo verdi. Mide küçültme ameliyatıyla toplamda 70 …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir