Anasayfa / Güzellik / En Pratik Saç Bakım Önerileri

En Pratik Saç Bakım Önerileri

Kadınlar için en önemli konulardan biri saçlardır. Bazıları sürekli saç değişikliğine giderken bazıları ise senelerce belki de hiç değiştirmeden aynı saç rengi ve modelini kullanabilir.

Saçlara olan sevgi kadınlarda çok ileri boyutta olabilir. Bunun için güzellik salonlarında sürekli bakım yaptırılabilir ve farklılıklarını saçlarıyla gösterebilirler.

Ama herkes güzellik salonlarını tercih etmeyebilir ya da gidemeyebilir. Şimdi saç bakımında evde uygulayabileceğimiz pratik kuralları inceleyelim.

1) Saçlar yıkanırken hiçbirimiz sıcak sudan vazgeçmeyiz. Ancak bu saçlarımız için olumsuz bir durumdur. Sıcak su, saçın nemini kaybettirir. Bu nedenle mümkün olduğu sürece saç yıkanırken ılık su tercih edilmeli.

2) Banyodan sonra saçlarımızı taramak için çok geç kalmamalısınız. Havlu başınızda televizyon ve telefon gibi şeylere dalıp ya da üşenip saçlarınızın kurumasını sağlarsanız kuru saçlarınızı tarayıp dökülmesine sebep olursunuz. Saçlarınızı her zaman nemli iken ve uçlardan başlayarak taramalısınız. Diplerden başlarsanız eğer saçlarınız daha çok karışacaktır.

Saç-Taramak

3) Saçlarınızı yıkarken iyice duruladığınızdan emin olmalısınız. Şampuan veya herhangi kullandığınız bir ürününün saçınızdan tamamen temizlenmemesi saçlarınızın zamanla matlaşmasına ve koparak dökülmesine neden olur.

4) En çok yanlış yapılan konulardan biri de sürekli aynı şampuanı kullanmak. Kullandığınız bir şampuanı memnun olsanız dahi sürekli kullanmamalısınız. Çünkü zamanla saçınız tolerans geliştireceği için şampuan etkisiz kalabilir. Her 6 ayda bir şampuanınızı değiştirmeye özen gösterin.

83ea7Sac kesim ve yikama

5) Banyonuzu saçınıza bakım yapacaksınız diye farklı farklı ürünlerle donatmayın. Kullanacağınız ürünler ne kadar çok artarsa saçınız da o kadar ağırlaşabilir. Saçınızda çok fazla ürün kullanmayıp az ürünle öz bakım yapın.

6) Saçlarını kuruturken saç kurutuma makinesini uzaktan tutarak kurutmaya özen gösterin. Yakın kurutmada aşırı sıcaklık saçlarınızın yıpranmasına neden olur.

7) Saçlarınızın daha sağlıklı uzaması için saç kırıklarınızı düzenli olarak aldırmalısınız. Bu şekilde saçlarınız daha bakımlı duracaktır.

sac_kiriklari1

8) Saç köpüğü, jöle, sprey vb.  sürdüğünüz ürünlerden sonra gün sonunda mutlaka saçınızı yıkayıp yatmalısınız.

9) Saç kremini, saçınızın tüm bölgelerine uygulamamalısınız. Sadece saçlarınızın ucuna uygulamalı ve iyice durulamalısınız. Aksi takdirde zamanla tabaka oluşturup dökülmelere neden olabilir.

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Pratik Güzellik Bilgileri**

Bayanlar bu habrrimiz  tam size göre ..Hızlı yağlanan saçlara, uzun sürede kuruyan ojelere, kurumuş ciltlere her …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir