Anasayfa / Güzellik / Hangi Bitkilerle Saç Bakımı Yapılır

Hangi Bitkilerle Saç Bakımı Yapılır

Doğada her bitkinin kendine özgü bir yararı ve şifa özelliği vardır. Matlaşan, veya bir türlü uzamayan sürekli kırılan açlara sahipseniz çözümü burada, üstelik aktarlarda bulabileceğiniz makul fiyatlarla hiçbir kimyasala maruz kalmadan saç bakım ve onarımı yapabilirsiniz.

İlk olarak hint yağı ile başlamak istiyorum. Zira kendileri saç bakımında başlı başına bir fenomendir, saçı parlatmanın yanında çok hızlı uzamasını da sağlar. Bir pamuk yardımı ile saç derinize uygulayın ve yaklaşık bir saat kadar bekletin, ardından duşa girebilirsiniz.

Bu kürü haftada bir uygulamanız yeterli olacaktır, ayrıca parmak uçlarınıza damlatıp kirpik diplerinize masaj yaparsanız kirpiklerinizin de uzadığını göreceksiniz. Hint yağının bir diğer özelliği ise tüyleri gürleştirmesidir, dolayısı ile saç veya kaşınıza sürerken kollarınıza falan bulaştırmamaya özen gösterin.

hint yağı ile saç bakımı

Kuru, çabuk kırılan ve mat saç tipleri için sizlere zeytinyağı mucizesinden bahsetmek istiyorum. Neredeyse her derde deva olan zeytinyağını hafif ılıklaştırdıktan sonra saç derinize yine bir pamuk yardımı ile sürün. Ardından ılık veya sıcak (ısıya ne kadar dayanabilrseniz) suya bir havlu batırıp sıkın ve saçınıza dolayın tıpkı duştan çıkar gibi. Havlu soğumaya yüz tuttuğunda başka bir havlu ile aynı işlemi yapın ve 3-4 kez bu uygulamayı tekrarlayın ki zeytinyağı saç derinize iyice nüfus etsin. Ardından ılık bir duş almayı unutmayın.

saç bakımı için zeytinyağı

Keten tohumunun yağı sadece saç ile sınırlı değil, keten tohumu en başta zayıflamak amacı ile kullanılır. Ayrıca yüz temizleme losyonu olarak da kullanacağınız tamamen doğal ve sağlıklı bir üründür. İçeriğindeki omega 3 yağı saçlarınıza kusursuz bir maske yapmanız için bire birdir. Saçlarınızı güçlendirir, hacim katar elveda sönük ve yıpranmış saçlar. Aktarlarda kolaylıkla bulabileceğiniz basit yöntemlerle saç bakımından bahsettik, saç bakımı serimiz için takipte kalın, görüşmek üzere.

keten yağı ile saç bakımı

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Pratik Güzellik Bilgileri**

Bayanlar bu habrrimiz  tam size göre ..Hızlı yağlanan saçlara, uzun sürede kuruyan ojelere, kurumuş ciltlere her …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir