Anasayfa / Dekorasyon / Pratik Bilgilerle Mutfağınızda Yer Açın

Pratik Bilgilerle Mutfağınızda Yer Açın

Merhaba kuşkusuz en çok bayanların kullandığı alanlardan biridir mutfak, ve nedense kimse mutfağına bir türlü gerekli tüm eşya ve malzemelerini sığdıramaz. Boyutları elbette çok önemlidir ama şimdiye kadar mutfağından memnun olan kimseye rastlamadım. Tıkış tıkış dolaplar, tezgah üstleri hatta duvarlar… Ne yaparsak yapalım bir türlü rahat hareket edeceğimiz bir alan oluşturamıyoruz.

İşte tam da bu noktada pratik bilgiler devreye giriyor, özellikle yurt dışında yaratıcı fikirleri uygulamaya koymuş pek çok aile görmek mümkün. Biz de bu evlerden ilham alarak sizlere basit ancak bir o kadar da etkili, mutfağınızda küçük dokunuşlarla yer açabileceğiniz kılavuz niteliğinde bir sayfa hazırladık.

En büyük problem, bir türlü sığdırılamayan ve yer bulunamayan baharatlıklar. Ambalajında da bırakılmaz sürekli akar. Peki bunun bir çözümü yok mudur? Elbette var, buzdolabınıza monta edeceğiniz manyetik bir levha ile metal kavanozlarınızı istediğiniz şekilde asmanız ve ayak altından çekmeniz oldukça kolay. Mıknatıs özelliği taşıyan levha ile mutfaklar daha derli toplu olacak.

pratik yollarla kullanışlı mutfaklar

Bir başka sorun ise sığmayan ve sürekli devrilen tencere ailesi, kullanımınıza uygun tencereyi bulsanız bu kez kapak ortalıkta yoktur. Yemek yapmayı eziyet haline getiren bu kaos ortamından kurtulmak için işte size altın değerinde bir öneri; Eskicilerden rahatlıkla temin edeceğiniz bulaşık makinesinin rafları ile hem çok şık hem de düzenli bir dolap elde edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken bir matkap yardımıyla demirleri dolaba monta etmek, mutlaka denemelisiniz.

dolaba tencere sığdırma yöntemi

Sürekli kaybolan ve açılan çöp poşetlerine son. Eğer düzenli çöp poşeti kullanıyorsanız nalburdan alacağınız ucuz düşük bütçeli malzemelerle çok şık bir poşet koruyucusu yapmanız mümkün. Tabi bunun için yine bir matkaba ihtiyacınız olacağını unutmayın, Ayrıca kağıt havlu vb. gibi ürünlerde de kolaylık sağlayacak bu yöntemi ister duvarınıza, isterseniz de dolap içlerine uygulamanız mümkün. Mutfaklarda devrim yaratacak büyük fikirlerle ileriki sayfalarımızda sizlere yardımcı olmaya devam edicez, takipte kalın…

çöp torbası için pratik askı

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Bella Maison İlk Mağazasını Hilltown Avm’de Açtı

Her evin hak ettiği güzelliği ve konforu tamamlayan ev tekstili, ev dekorasyonu, ev giyimi ve …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir