Anasayfa / Aşk & İlişki / Kadınların Aşk Hayatında Yaptığı Hatalar

Kadınların Aşk Hayatında Yaptığı Hatalar

Aşk hayatında kadınların yaptığı büyük hataların ilişkilere büyük zarar verdiği ve ilişkileri bitirdiği belirtildi. Uzmanlar, her ilişkinin evlilikle sonuçlanmadığını ve birçok arkadaşlığın daha başlamadan bittiğine dikkat çekti. İşte kadınların aşkta yaptığı büyük hatalar.

Kadınların, erkek arkadaşlarına nerede nasıl ilgi göstereceğini bilmemesinin ilişkileri olumsuz etkilediğini belirten uzmanlar, erkeklerin kadınlar kadar konuşmayı çok sevmediğini ve daha çok akıllı ve ağır başlı kadınlardan hoşlandıklarını söyledi. Erkeklerin, en ufak bir problemde bile ağlayan kadınlardan hoşlanmadığını ve söylemek istediklerini söyleyemediğini ifade eden uzmanlar, kadınların “gözyaşı” silahını gereksiz durumda kullanmasının yanlış olduğunu anlattı. Uzmanlara göre, kadınların aşkta yaptığı 10 büyük hatayı şöyle özetledi: “Sevgiliniz biraz suskunsa onu rahat bırakın. Onu rahat bırakmak yerine, sürekli üzerine gidip her şeyin yolunda olup olmadığını sorarsanız onu sıkarsınız. Erkekler, kadınlar kadar çok konuşmayı sevmez.

aşk ve ilişkiler

Sizin için ‘vakit geçirmek’, ‘arkadaşlarınızla oturup sohbet etmek’ anlamına gelebilir. Ama erkekler tek başlarına da çok mutlu olabilir. Eğer daha yeni kavga etmişseniz ve erkeğiniz sizinle konuşmuyorsa, üstünüze alınabilirsiniz. Kalbini kırmış olabilirsiniz ve kızgınlığını konuşmayarak ifade ediyor olabilir. Eğer ortada bir tartışma yokken suskun davranıyorsa, belki de onun da biraz yalnız kalmaya ihtiyacı vardır. Onu soru bombardımanına tutmak yerine, suskunluğuna saygı gösterirseniz size daha minnettar olacaktır.”

ilişkilerdeki hatalar

Erkeklerin, genellikle cömert davranmayı sevdiğini anlatan uzmanlar, bu konuda uyarılarını şöyle sürdürdü: “Belki elinizi cebinize sokmanıza bile izin vermezler. Ama bırakın içlerinden gelerek bunu yapsınlar. Eğer her zaman hesap ödeme görevini ona bırakıyorsanız, kendilerini kullanılmış gibi hissederler.

Erkekler, bir tartışma sonrasında hatalı olsa da ya hiç bir şey söylemez ya da çok doğal bir şekilde özür diler. Kadınlara gelince durum değişir. Erkekler gözyaşlarından etkilenir ve hiç bir erkek bir kadını ağlatmak istemez. Ne var ki, her şeye ağlarsanız sizinle doğru dürüst konuşamayacak ve söylemek istediklerini söyleyemeyecektir. Daha da fazlası, size bir suçlama getirildiğinde ağlamaya başlarsanız, sevgiliniz, suçunuzu örtmek istediğinizi düşünebilir.”

ilişkilerdeki yanlışlar

Uzmanlar bu arada “İlişkinin sırlarını anlatmak kadar kötü bir şey olmadığına” dikkat çekiyor. Uzmanlara göre, “En şık kıyafetlerinizi giyip arkadaşlarınızla birlikte bir davete gidiyorsunuz. Ne var ki aranızdaki bir olayın tüm detaylarını anlatmışsınız. Onlar da sevgilinize anlamlı bakışlar atmaktan kendisini alamıyordur. Bu yine bir derece idare edebilir; ama sevgilinizin hatalarını anlatmak çok büyük bir gaf olur.

Arkadaşlarınıza anlattığınız şeyler konusunda çok dikkatli olmanız gerekiyor. Siz
unutabilirsiniz veya affedebilirsiniz ama arkadaşlarınız size yapılan haksızlıkları kolay unutmaz. Anlattıklarınız olumsuz olmasa da sevgilinizle ilgili olan bütün sırlarınızı ortaya dökmekten kaçınmalısınız. Bazı olaylar yalnız aranızda kalmalı.”

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Kişilik Testi (Parmak Test)

Bir süre önce İngiltere’de piyasaya çıkan ‘The Finger Book’ (Parmak Kitabı) adlı kitapta, birçok özelliğimizin …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir