Anasayfa / Yaşam / Pratik Bilgiler / Kettle Temizliği Nasıl Yapılır

Kettle Temizliği Nasıl Yapılır

Kettle kirecini temizleme yöntemleri:

su ısıtıcısı kettle nasıl temizlenir

  • Kettle kireci elma ya da üzüm sirkesi kullanarak temizlenebilir. Bunun için kettle içine yaklaşık 1 su bardağı sirke ve kireç kaplı yüzeyi geçecek ölçüde su ekleyin. Kettleınızı 1-2 defa çalıştırarak içindeki suyu kaynatın. Kaynadıktan sonra kettleı kapatın ve içindeki suyun ılınmasını bekleyin. Kirecin kolayca çözüldüğünü göreceksiniz. Suyu boşalttıktan sonra temiz suyla birkaç kez daha kaynatın. Böylece sirkeden ve kokudan arındırmış olursunuz. Eve yayılan sirke kokusundan kurtulmak için evinizi havalandırmayı unutmayın.
  • İkinci yöntem ise marketlerde ya da aktarlarda kolaylıkla bulabileceğiniz limon tuzunu kullanmaktır. Tıpkı sirke ile temizleme işleminde olduğu gibi kettle içine kireci geçecek ölçüde su ve 1-2 yemek kaşığı limon tuzunu ekleyerek kaynatın. Daha sonra limon tuzundan arındırma için temiz su ile kettleı birkaç kez çalıştırıp boşaltın. Bu yöntem sirke ile temizleme yöntemine göre daha kokusuzdur.
  • Üçüncü kettle temizleme yöntemi ise kireç çözücü kimyasal maddeleri kullanmaktır. Fakat kimyasal madde içeren deterjanlar ya da çözücüler  iyi arındırılmadığı takdirde sağlığa zarar teşkil eder. Bu nedenle sirke ya da limon tuzunu kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

 

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Tüm Detaylarıyla Hardaliye

 Trakya bölgesine ait ve yaklaşık 500 yıllık bir geçmişi bulunan bu mucizevi içecek, kaynaklarda iksir …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir