Anasayfa / Güzellik / Cilt Bakımı / Cildi Besleyen ve Cilde İyi Gelen Yağlar

Cildi Besleyen ve Cilde İyi Gelen Yağlar

Aktarlardan, kozmetik marketlerden ya da eczanelerden satın alabileceğiniz sayısız yağ çeşidi vardır ve bu yağların da cildiniz için çok fazla faydası mevcuttur. Fakat hangi yağı satın alacağınıza karar vermeden cildinizi iyi tanımanız gerekmektedir. Cildinizde düzelmesini istediğiniz problemi de bilmeniz gerekir.  Seçeceğiniz yağın hangi amaç için çalışmasını istediğinize karar vermelisiniz.

İyi kalitede ve doğal olan yağların cilt üzerindeki dengeleyici ve besleyici  etkisi bilinmektedir. Bu nedenle ister yağlı bir cilde ister kuru bir cilde sahip olun, ister kırışıklıklarınızdan kurtulmak isteyin, isterseniz de cildinize kaybettiği nemi geri kazandırmaya çalışın yardımınıza koşacak bir yağ her zaman vardır.

Hangi cilt tipleri için hangi yağlar önerilir?, hangi yağlar hangi problemlere iyi gelmektedir?, hangi tip yağlar seyreltilmeden kullanılmamalıdır? İşte bu soruların in hepsinin cevabını yazımızda.

 

cilt

 

1)Argan Yağı

Argan yağı omega 3 ,yüksek miktarda E Vitamini, yağ asitleri ve antioksidanlar içerir.İlk başlarda yıpranmış ve kuru saçlar için kurtarıcı olarak ünlenen bu yağın, daha sonradan yüz ve vücut için de çok yararlı olduğu belirtilmiştir. Argan yağının özellikle kuru ciltler ve ince çizgiler için faydalı olabileceği bilinir.

2)Avokado Yağı

 

Omega 3 ve E Vitamini ve yağ asitleri bakımından oldukça zengin olan bu yağın ve iltihabın azaltılmasına ve düzgün hücre fonksiyonlarına yardımcı olduğu bilinmektedir. Avokado yağı özellikle kuru, hassas, yaşlanma ve kaşıntılı belirtileri olan ciltler için uygundur.

3)Hindistan Cevizi Yağı

Aşırı hassas cilde sahip olan kişilerin hindistan cevizi yağını vücut için nemlendirici olarak kullanması önerilir. Ayrıca hindistan cevizi yağının içinde yağ asitleri bulunur ve bu nedenle de egzama rahatsızlığı olan kişiler için yararlıdır.

4)Jojoba Yağı

 

Jojoba yağının yapısı  gereği cildimizin doğal yağlarına çok benzer ve bu sebepledir ki kolaylıkla emilir. Bakır ve Çinko gibi mineraller ile E ve B Vitaminleri bakımından da zengin olması sebebiyle dermatologlar tarafından da önerilir. Jojoba yağı ayrıca cildin güçlenmesine de rol oynar.

 

5)Lavanta Yağı

Sivilce eğilimli cilde sahip olan kişilerin de kullanımına uygun olan lavanta yağı doğal bir ve dezenfektan ve antiseptiktir. Lavanta yağı ayrıca kullanmış olduğunuz diğer cilt ürünlerinizin performansını da arttırma özelliğine sahiptir.  Fakat lavanta yağını taşıyıcı bir yağ ya da su ile seyrelttikten sonra kullanmanız önerilmektedir. Böylelikle alerjik bir hassasiyete ya da reaksiyona yol açma riski de en aza indirgenmiş olur.

 

cildi besleyen yaglar

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Pratik Güzellik Bilgileri**

Bayanlar bu habrrimiz  tam size göre ..Hızlı yağlanan saçlara, uzun sürede kuruyan ojelere, kurumuş ciltlere her …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir