Anasayfa / Yaşam / Pratik Bilgiler / Koltuk ve Döşeme Temizliği Nasıl Yapılır?

Koltuk ve Döşeme Temizliği Nasıl Yapılır?

Koltuk ve Kanepe Temizliği;

Koltukların temizliği dediğimiz zaman aklımıza ilk gelen şey kuşkusuz kumaşların temizliği aklımıza gelmekte. Koltuk kumaşları da çeşitlilik gösterir bu da herbiri için farklı temizleme metodu gerektirir. Soft kumaşlar silinebilen özelliktedir, bu kumaşların silinebilmesini sağlayan mikro kapsüller barındırırlar bu sebeple silinebilme yetisi gidene kadar kafanız rahat çünkü çay-kahve lekesini dahi kolayca çıkartabileceksiniz. Şölin kumaşlarda henüz silinebilme özelliği olmadığından temizlik yaparken kumaş temizleyicilerden yararlanabilirsiniz. Bu durum kadife kumaşlar için de geçerlidir.

ev ve koltuk temizliği nasıl yapılır

Deri(panzot) kaplamalı koltukların temizliği de desen kabartmasına göre temizliği kolay veya zor olmaktadır. Panzot açık renkte ise ve nasıl temizlerseniz temizleyin aralardaki siyahlığı gideremiyorsanız o zaman şöyle bir yöntemimiz var: Islak bir bezle önce siliyoruz. Sonra bulaşık süngerinin yumuşak tarafını sabunlayarak siliyoruz. Daha sonra bulaşık süngerinin sert yüzeyiyle derinlemesine temizledikten (bastırmadan) sonra en son olarak bezle temizliği bitiriyoruz. Sonucun oldukça iyi olduğunu göreceksiniz.

Mobilya temizliği konusunda ayrıntılı bir analiz yapmış olduk. Şimdi sizde puf noktaları biliyorsunuz, parıldayan mobilyalarınız olması dileğimizle.

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Tüm Detaylarıyla Hardaliye

 Trakya bölgesine ait ve yaklaşık 500 yıllık bir geçmişi bulunan bu mucizevi içecek, kaynaklarda iksir …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir