Anasayfa / Güzellik / Cilt Bakımı / Siyah noktalardan kurtulmanın yollları

Siyah noktalardan kurtulmanın yollları

Hemen hemen herkes kusursuz bir yüze sahip olmak ister. Yüzde çıkan siyah noktalar, sivilceler gibi can sıkıcı şeylerden ise kurtulmak için birçok şey denenir. Özellikle siyah noktalar ise genellikle herkesin yüzüne misafir olarak gelir. Bazılarımızda az bazılarımızda ise yoğun bir şekilde olabilir.

Kısa zaman içerisinde tüm siyah noktalardan kurtulmak istiyorsanız eğer birbirinden farklı birçok maske tariflerini deneyerek yüzünden uygulayabilirsiniz. Siyah noktalarınızın kendiliğinden geçmesini beklemeyin. Çünkü onlar yerinden memnundur ve çok ekstra bir şey dışında gitmezler. Bunun için maske tariflerini uygulamanız size kolaylık sağlayacaktır.

yüz maskesi

Şimdi siyah noktalardan kurtulmak için özel bir maskeler hazırlayalım.

Maske Tarifi

1 yemek kaşığı limon suyu
1 yemek kaşığı Türk Kahvesi

Maskenin yapımı için kullanacağınız 1’er yemek kaşık Türk kahvesi ve limon suyunu karıştırın. Hazırladığınız karışımı ise cildinizin üzerine masaj yaparak sürün ve daha sonra 15 dakika bekleyin.

15 dakikalık bekleme süresi sonrasında yüzünüze peeling yaparak özel maskenizi çıkarın. Bu maskenin ayrıca cildinizi üzerinde oluşan birikmiş yağ tabakası açısından da yararı olacaktır ve yağ tabakasının cildinizde arka plana alınmasını sağlayacaktır.

siyah noktalardan kurtulmanin yollari

Maske Tarifi

1 yemek kaşığı karbonat
1 yemek kaşığı yoğurt

Siyah noktalarınızdan kurtulmak için bir başka maske çeşidi olan karbonat ve yoğurttan oluşan karışımı kullanabilirsiniz. Bu özel maskenin yapımı için 1’er yemek kaşığı yoğurt ile karbonatı harmanlayın. Yoğurt ve karbonattan elde edeceğiniz karışımı cildinizin üzerine masaj yardımı ile sürün ve 15 dakika yüzünüzde bekletin.

Maskenin içerisinde bulunan yoğurt, cildin yenilenmesi ve onarılması bakımında önem taşır. Karbonat ise yüzümüzdeki siyah noktaların oluşumunun engellenmesi için fayda sağlayacaktır. Hazırladığınız bu özel maske daha sonra yüzden iyice temizlenmelidir.

Siyah noktalarınızdan kurtulmak için zaman kaybetmeyin. Bu doğal maske tarifleri yüzünüzü istediğiniz pürüzsüzlüğe ulaştırmada yardımcı olacaktır.

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Pratik Güzellik Bilgileri**

Bayanlar bu habrrimiz  tam size göre ..Hızlı yağlanan saçlara, uzun sürede kuruyan ojelere, kurumuş ciltlere her …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir