Anasayfa / Seyahat / Melekler Şehri Los Angeles

Melekler Şehri Los Angeles

LA aslında sinema filmleriyle ünlenmiştir. Sinemanın merkezlerinden olan Hollywood şu anda eskisi kadar bir sinema merkezi değildir ; ancak sinemayla ilgili birçok tarihi unsura sahiptir. Hollywood Bulvarı’ndan aşağı doğru yürüyün. Bu sırada birçok ünlü mekan göreceksiniz. Çin Tiyatrosu ( Chinese Theatre ) bunlardan sadece biridir. Bu yolun üzerinde 150 ünlünün yol üzerine bıraktığı izleri görebilirsiniz. Burayı geçtikten sonra kendinizi başka bir tarihi mekanda ilk Akademi Ödülleri’nin verildiği yer olan Roosevelt Oteli’nde bulacaksınız.

Hollywood ve Vine’ın köşesi eskiden film endüstrisi açısından çok önemliydi. Bu eski günlere ait birçok tarihi objeyi ‘Collectors Book Store’da bulabilirsiniz. Eğer Hollywood’dayken bir ünlüye rastlayamazsanız Hollywood Wax Museum’a veya ‘Frederick’s Hollywood Lingerie Museum’a bir uğrayın.

los angeles

LA’ye gelip de Disneyland’e uğramadan gitmek olur mu? Tabii ki hayır!! Disneyland dört ana bölümden oluşur : Birinci bölüm Adventureland ( Macera Alanı ) adı verilen bir ormandan oluşur ve Indiana Jones ve Forbidden Eye bölümleri görülebilir. İkinci bölüm olan Frontierland bir vahşi batı havası oluşturur. Üçüncü bölüm olan Fantasyland Disney’in favori karakterlerini içinde barındırır. Son bölüm olan Tomorrowland ( Gelecek Alanı ) ise gelecekle ilgilidir. Tüm bunlarla birlikte Disneyland çok kalabalık bir yerdir . Bu yüzden buraya öğleden sonra çocukların evde uykuya yattığı saatlerde gelmeniz sizin için daha iyi olacaktır.

los angeles walt disney

Beverly Hills , zengin ve ünlülerin yaşadığı bir yerdir. Bölge birçok diziye ve de filme mekan olmuştur. Burada her köşe başında bir mersedes görmek işten bile değildir ( Buna hazır lsanız iyi olur.). Eğer burada alışveriş yapmak isterseniz ( ki hiç de önermeyiz ) Rodeo Drive’ a gidebilirsiniz. Burada Tiffany , Armani , Vuitton gibi ünlü markalar kim en pahalı yarışı içerisinde satış yapmaktadır.

los angeles hollywood

LA’de bulunan plajların çoğu kirlidir ve o kadar da rağbet yoktur bu plajlara ancak bazı plajlar gitmeye değer niteliktedir. Malibu da Güney California’nın en çok temiz plajlarındandır. Eğer güneşlenmek veya denize girmek istiyorsanız Malibu sizin için en iyi seçim olacaktır. Malibu’da birçok yer özel işletmeler tarafından sahiplenilmiş olsa da burada halka açık çok hoş plajlar bulacağınıza emin olabilirsiniz.

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

KIRMIZI BİBER SALATASI TARİFİ

Kırmızı Biber Salatası Kırmızı Biber Salatası Tarifinin Malzemeleri 4 adet közlenmiş kırmızı biber 2 yemek …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir