Anasayfa / Güzellik / Daha İnce Gösteren Moda İpuçları

Daha İnce Gösteren Moda İpuçları

Kilo vermeyi bekleyecek kadar hiç zamanınız yok mu? İşte birtakım moda uzmanlarından daha ince gösteren moda ipuçlarını sizler için yazdık. İyi görünmenin yolu tabii ki sadece zayıflamaktan geçmiyor. Doğru kıyafetlerle çok daha zayıf ve ince görünmenin püf noktaları da var. İşte bazı modacılardan daha zayıf görünmenizi sağlayacak 6 öneri..

1. Tek renk kullanın
Kahverengi, gece mavisi veya siyah gibi tek renk koyu renkli elbiseler giyin. Ayrıca aynı rengin farklı tonlarını da beraber giyebilirsiniz. Deniz mavisi, bej, mercan veya teninize en iyi giden renklerde, desenleri olan giysiler de olabilir. Rengin eğer sizi daha kilolu gösterdiğini düşünüyorsanız, elbise olarak üzerinizde nasıl durduğuna da bir bakın.

moda

2. Kumaşları doğru seçin
Sert, katı ve ağır hatta yapışan kumaşlardan kesinlikle uzak durun. En iyi seçim yumuşak, hafif ve giydiğinizde vücudunuzdan kayan kumaşlar olacaktır. Burada amacınız vücudun genel şeklini görmek olmamalıdır.

3. Vücudunuza göre ayarlayın
Eğer geniş omuzlarınız varsa, vatka veya herhangi bir omuz aparatı kullanmamalısınız. Kayık ve yuvarlak yakalı giysileri tercih etmeyin.
Üstünüzü daha küçük göstermek istiyorsanız modaya uygun V yakalı üst, V yakalı elbiseler, ve etek ya da bol pantolonları tercih edin. Üst küçük alt büyükse eğer, yani armut vücutluysanız, omuzlarınıza uygun sizi dik gösteren, boynunuzu kalın göstermeyen kıyafetleri tercih edin. Üst için yuvarlak veoyuk yaka kesimleri, alt için de düz etek veya normal kesim pantolonları seçmelisiniz.

zayif

4. Kalça ve basenler
Büyük basen ve kalçaları kamufle etmek için, bel kısmı büzgülü, rahat pileli rahat etek ve pantolonlar tercih edilebilir. Modaya uygun olan düz çizgiler yan cepli veya cepsiz modeller seçin. Basenleri küçük göstermek istiyorsanız beli düz yarım veya dizden hafifçe aşağıda pantolonlar seçin. Daha zayıf ve uzun bir görünüm için eteğiniz ya da pantolonunuz yere değecek kadar uzun olmalıdır.
Basenlerinizi daha çok kamufle etmek için pantolon ve etek giydikten sonra kalçalarınızı örtecek kadar uzunlukta olan bluz ya da bluzunuzun üzerine dantel veya örgü tunikler giyebilirsiniz. Kalçalarınızdan aşağısının da çok fazla uzun olmamasına dikkat etmelisiniz.

5. Kesim ve dikişileri inceleyin
Giysilerinizde, özellikle de ceketlerde kare şekilli olanları veya sıkı saran modelleri tercih etmeyin. Bunların yerine hatları çok hafif belli eden modelleri tercih edebilirsiniz. Elbiselerin dikişleri böylece daha ön plana çıkartılmış olabilir.

zayif

6. Ayakkabıları unutmayın
Yalnızca elbiselerle zayıf görüneceğinizi zannetmeyin. Giysilerinizi belirledikten sonra da ayakkabılarınızı deneyin. Özellikle ayaklarınız geniş ise düz ve ince şeritli sandaletler, küçük topuklu ayakkabılar giymeyin. Bunun yerine, kısa topuklu veya üzerinde durabiliyorsanız eğer yüksek topuklu ayakkabılar giyin. 5 cm’lik topuk siz ne giyerseniz giyin sizi daha ince gösterir. Ayak bileğinize dolanan ayakkabılardan ve kare topuklardan uzak durun. Bütün bunlar sizi daha bodur göstererek bacaklarınızın daha kısa görünmesine sebep olur.

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Pratik Güzellik Bilgileri**

Bayanlar bu habrrimiz  tam size göre ..Hızlı yağlanan saçlara, uzun sürede kuruyan ojelere, kurumuş ciltlere her …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir