Anasayfa / Yaşam / Gündem / Ünlülerin Uyuşturucu Davasında Savcı Hapis Cezası İstedi

Ünlülerin Uyuşturucu Davasında Savcı Hapis Cezası İstedi

Cenk Eren, Gizem Karaca, Çağatay Ulusoy gibi aralarında oyuncu ve şarkıcıların da bulunduğu 34 sanıklı uyuşturucu davasında savcı 2 yıl ile 5 yıla kadara hapis cezası istedi.

Ünlü İsimlere Büyük Şok

Uyuşturucu madde ticareti yapma amacıyla örgüt kurma, üye olma ve yönetme suçundan savcı, 20 sanığın beraatini istedi. Uyuşturucu madde ticareti ile suçlanan 23 kişinin ise 18,5 yıl hapsini istedi. Cenk Eren, Çağatay Ulusoy, Selin Borankay ve Gizem Karaca’nın da aralarında bulunduğu 9 kişi için ise uyuşturucu kullanma suçundan 2 ile 5 yıla kadar hapsini istedi. Dava İstanbul 18. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Çağatay Ulusoy
Çağatay Ulusoy

Savcı Mütalaasını Sundu

Duruşmanın Savcısı Emin Ateşağaoğlu’nun mütalaasında, Sanık Necati Fidan’ın berati istendi. Duruşmada 17 kişi için de beraat istendi. Firari olan sanık Mehmet Akgün için dosyanın tefrik edilmesi istendi. Şerif Deniz, Murat Özgener ve Faruk Polat için uyuşturucu ticareti yapmak ve örgüt kurma suçundan beraati istenildi.  Zincirleme uyuşturucu ticaretinden ise Şerif Deniz ile Cengiz Esmersoy için 18,5 yıl hapis cezası istendi. 16 kişi için ise uyuşturucu madde ticaretinden 10 yıl kadar hapis cezası istendi.

Cenk Eren
Cenk Eren

Çağatay Ulusoy’a İçicilikten 5 Yıl Hapis Cezası İstendi

Savcı, Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca, Selin Borankoy ve Cenk Eren olarak bilinen Yüksek Venedik için ise uyuşturucu madde kullanmaktan 2 ile 5 yıla kadar hapis cezası istedi. Mütalaada bu kişiler için istenilen cezanın 5 yıl süre ile ertelenmesi talep edildi. Cenk Eren’in uyuşturucu maddeyi kullanmak amacıyla aldığı ve parasını bankadan yolladığı da belirtildi. Selin Borankay’ın evinde ise 3gr. Bonzai, 39,4 gr. esrar ve 1 tane extacy olduğu belirtildi. Çağatay Ulusoy ise Gizem Karaca’nın evinde uyuşturucu aldığı iddianamede belirtildi. Mütalaada Çağatay Ulusoy’un evinde 3,4 gr. esrar ve 4,5 gr. toz esrar bulunduğu belirtildi.  Mahkeme, sanık ve avukatlarının karşı savunmalarını yapmaları için davayı erteledi.

Gizem Karaca
Gizem Karaca

Uyuşturucu çetesinin lideri, iddianamede Şeref Deniz olduğu öne sürüldü. Cenk Eren’in suç örgütüyle herhangi bir organik ya da hiyerarşik bağ bulunmadığı kaydedildi. Eren’in yaptığı savunmada uyuşturucu almadığını iddia etti. Yapılan tahliller sonucunda Cenk Eren’in kokain kullandığı belirtildi. İddianameye göre Ayşe Selin Borankoy, Çağatay Ulusoya’a vermek için kokaini Cengiz Esmer’den temin ettiği belirtildi. Çağatay Ulusoy, Onur Tezer’den esrar temin ettiği ileri sürüldü.

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Fener Taraftarından Şükran Ovalıya Küfür!

Caner Erkin Fenerbahçeden Beşiktaşa transfer olduktan sonra Fenerbahçeyle ilgili fotoğraflarını silmiş sonrasında , fotoğrafları niçin …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir