Anasayfa / Seyahat / Romantizmin Şehri Paris’e Yolculuk

Romantizmin Şehri Paris’e Yolculuk

Partnerinizle gidebileceğiniz en isabetli yerlerden biridir Fransa, aşkın kalbi de Paris olarak anılır, gelin bu buram buram aşk kokan yerlere kısa bir yolculuk yapalım. Nereye gidilir? Ne yapılır öğrenelim ki programlı bir tatil ile her yeri görelim ve tatil süremiz dolu dolu bize yetsin.

Paris’te Gezilecek Yerler Neresidir?

Eyfel Kulesi

Parisin fenomeni Eyfel kulesi ile başlamak en doğru tercih olacaktır sizin için, Parisin simgesi olan Eyfel kulesi 1889 Evrensel Sergisi için geçici bir süreliğine yapılmış olsa da günümüzde yalnız Paris’in değil dünyanın en en ünlü ikonik yapılarından biri. Üzerinde 3 adet seyir platformu olan kule üzerinden gece ya da gündüz muhteşem Paris manzarasını seyretmeden şehirden ayrılmayın. Akşam hava karardıktan sonra gece saat 01.00’e kadar, her saat başı 5 dakika boyunca göz kırpan yıldızlar şeklinde aydınlatılan kulenin seyri ise bir başka güzel.

gezilecek yerlr eyfel kulesi

Louvre Müzesi

Dünyanın en önemli müzeleri arasında üst sıralarda yer alan Louvre Müzesi, özellikle sanatseverler için kaçırılmaması gereken bir yer. Yaklaşık 35.000 adet objenin sergilendiği müzenin en bilindik eseri Leonardo Da Vinci’nin ünlü eseri Mona Lisa Tablosu. Müzedeki en önemli eserleri gezmek bile çok uzun süre istiyor bu nedenle gezi planınızı yaparken zamanlamaya özen gösterin.

louvre müzesi paris

Disneyland

Şehir merkezine 32 km uzaklıkta yer alan eğlence parkı, yalnızca küçükler için değil aynı zamanda büyükler için de çok keyifli vakit geçirebilecekleri güzel bir yer. Parka bireysel olarak kolayca gidebileceğiniz gibi düzenlenen turlara katılarak da gidebilirsiniz. Disneyland gezisi için en az 1 tam gününüzü ayırmanız gerektiğini unutmayın.

gezilecek yerler fransa disneyland

Notre Dame Katedrali

Muhteşem mimarisi ile şaheser tadındaki Notre Dame Katedrali, ülkenin en güzel ve tarihi kiliselerinden biri. Eyfel Kulesi’nden bile fazla ziyaret edilen katedralin en önemli bölümleri; Batı Cephesi, Gülpencereler, Bakire Taçkapısı, Uçan Payangalar, Galerie des Chimeres, Kuleler ve Hazine. Olağanüstü mimarisi olan bu katedral sizin de gezi listenizin ilk sıralarında olsun.

gezilecek yerler notre dame katedrali

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

KIRMIZI BİBER SALATASI TARİFİ

Kırmızı Biber Salatası Kırmızı Biber Salatası Tarifinin Malzemeleri 4 adet közlenmiş kırmızı biber 2 yemek …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir