Anasayfa / Seyahat / Malta Adasına Seyahat

Malta Adasına Seyahat

Merhabalar tatil sezonu açıldığına göre hemen gidilecek bir yer belirlemeli ve acilen erken rezervasyon sistemi ile biletinizi daha ucuza almalısınız. Zira herkes aşağı yukarı aynı dönemde izne ayrıldığı için bu yoğunlukta uçak bileti bulmakta zorlanmanız hayli olasıdır.

malta adası valletta seyahat

Gelelim nereye gideceğinize, eğer bir yurt dışı tatili düşünüyorsanız eriği ile meşhur Malta Adasını tavsiye etmekle kalmaz, bir de tanıtımını yaparım. 5 ada’dan oluşan takım adanın detaylarına geçelim. Ada’da deniz kıyıları kayalıktır, dolayısı ile plaj bulmak neredeyse imkansızdır. Ayrıca Malta çok küçük bir ülke, bu nedenle Dolayısıyla ülke içi ulaşım hiç de zor değil.

Ülkede metro, tren, uçak gibi ulaşım araçları da bulunmadığı için gideceğiniz yerlere ya kara yoluyla ya deniz yoluyla ya da yürüyerek ulaşmanız gerekiyor. Esasında Malta, sadece bir haftada gezilebilecek bir ülke. Bu bakımdan, bir haftalık otobüs bileti satın alıp sadece bu bir hafta içerisinde Malta’yı gezme sürecini tamamlamanız ekonomik açıdan daha avantajlı olacaktır.

malta adası hakkında bilgiler

Baş Kent Valletta’yı Mutlaka Görmelisiniz

Geziye Malta’nın başkenti Valletta ile başlamak galiba en doğru seçim olacaktır. Başkent olmasından dolayısı buraya tüm şehirlerden otobüsle ya da Sliema’dan deniz araçlarıyla ulaşım sağlayabilirsiniz. Deniz araçlarıyla ulaşırken, mavi renkteki tekneyi tercih edin ve yanınızda öğrenci kimliğiniz varsa mutlaka gösterin. Bu sayede 1.5 € karşılığında Sliema’dan Valletta’ya geçebilirsiniz.

Yürümeyi seviyorsanız, buraya yürüyerek de gidebilirisiniz. Örneğin bizim yaşadığımız Gzira adlı şehirden Valletta yaklaşık 5 kilometre mesafede idi. Bir yetişkin normal adımlarla 1 kilometreyi ortalama 15 dakikada kat edebiliyor. Bu da, 1 saat 15 dakika içerisinde Valletta’da olabileceğimiz anlamına geliyor. Bir şehri tanımanın en iyi yolunun o şehrin sokaklarında yürümek olduğunu da düşünürsek, bazen yürümenin, gezinizi daha anlamlı kılacağını rahatlıkla söyleyebilirim.

gezilecek yerler malta adası

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

KIRMIZI BİBER SALATASI TARİFİ

Kırmızı Biber Salatası Kırmızı Biber Salatası Tarifinin Malzemeleri 4 adet közlenmiş kırmızı biber 2 yemek …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir