Anasayfa / Seyahat / Tarihi Güzellikleri İle Floransa

Tarihi Güzellikleri İle Floransa

Herkesin net bir şekilde hayran kaldığı Floransa seyahat notlarına baktığımızda bu İtalyan şehrinin “sevimli” bir yerleşim olduğunu görebiliyoruz. Günümüzde Floransa’nın nüfusu 370.000 dolaylarında. Arno Nehri etrafında kurulmuş bu küçük şehir tarih boyunca Da Vinci ve Michelangelo gibi büyük iki isim başta olmak üzere birçok sanat ve bilim dehasına yurtluk etmiş.

carraia köprüsü floransa

İtalya’da yaşamak genel olarak eminiz muhteşem bir ayrıcalıktır, Floransa’da erasmus gibi bir sebeple orta vadeli bir süre kalmak da olağanüstü bir deneyim olacaktır ancak tekrar özellikle hatırlatalım, şehrin zevkinden mahrum kalmamak için turist olarak Floransa gezisi yapıyorsanız ve bunu İtalya turu içinde gerçekleştiriyorsanız mümkünse Roma’dan önce yapın.

Hadi orijinal ismi Firenze olan, İtalya’nın neredeyse tam ortasında kalan Floransa’nın gezi notlarına bakalım;

floransa fotoğrafları

Piazza della Signoria (Signoria Meydanı) Çakma Davud heykeli, Neptün Çeşmesi ile birçok başka haşmetli heykele ev sahipliği yapıyor. Floransa’nın en önemli meydanında tabii ki güzel bir kilise var. Bütçe kısıtlıysa bunca müzenin olduğu şehirde Davud’un orijinal heykelinin olduğu müzeye (Galeria Della Accademia) para vermek yerine buradaki kopyayı görmeniz yeterli olacaktır.

floransa italya fotoğrafları

Uffizi Müzesi: Dünya’nın en önemli müzelerinden Uffizi, müzeler şehri Floransa’nın da elbette en önemlisi. Ninja Kaplumbağalar olarak tanıdığımız(!) bütün Rönesans ustalarının eserleri, çok daha fazla sanatçının eserleriyle birlikte Uffizi Müzesi’nde görülmekte. Galerinin koleksiyonundaki eserlerden bağımsız, müzenin kendisi de müthiş bir mimari eser.

Galeria Della Accademia: Michelangelo’nun orijinal Davud heykelinin ve çoğunlukla Michelangelo eserlerinin olduğu bir diğer müze. Della Accademia giriş üceti 9,50 euro.

Ponte Vecchio: Zaten her yerde göreceğiniz, üzerinde binalar olan Floransa’nın meşhur köprüsü. Paralel köprülerin birinden geçerek bu şirin yapıyı fotoğraflayabilir, sonra Ponte Veechio’dan geçip Piazzale Michelangelo‘ya çıkıp buradan Floransa’yı panoramik olarak izleyebilirsiniz.

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

KIRMIZI BİBER SALATASI TARİFİ

Kırmızı Biber Salatası Kırmızı Biber Salatası Tarifinin Malzemeleri 4 adet közlenmiş kırmızı biber 2 yemek …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir