Anasayfa / Güzellik / Tatilde Saç Bakımı Nasıl Olur?

Tatilde Saç Bakımı Nasıl Olur?

İnsanların dış görünüşlerinde en çok dikkat ettikleri yer kuşkusuz saç bölgesi olmuştur. Her insanın sahip olmak istediği saç tipi hacimli, parlak ve dolgun bir yapısıdır. Saçlar dönem dönem özellikle mevsimsel değişikliklerden dolayı bakımı zorlaşmakla birlikle kopmalar meydana gelebilir.

tatilde saç bakımı

Özellikle yaz ayları saçların bakım anlamında en zor olduğu dönemlerden birisidir. Nedeni ise yakıcı güneş etkisinin saç köklerine vermiş olduğu zarar. Yazın saçların ışıltısını ve dolgun görüntüsünü kaybetmemek için tüketicilerin yapması gereken bazı bakım şekilleri vardır.

Özellikle denizin ve havuzun olduğu alanlarda yapılan yaz tatillerinde saçlar tuz ve klordan kaynaklı olarak yıpranır ve görüntü olarak sönük bir hal kazanır. Yaz aylarında yapılan saç bakımlarında her zamankinden daha fazla özen gösterilmelidir.

Öncelikli olarak yapılacak saç bakımlarında kullanacağınız doğal saç bakım ürünleri saç türünüze göre olmalıdır. Çünkü her insanın saç yapısı aynı değildir, bazı insan kuru saç yapısına sahip olurken, bazıları da yağlı saç yapısına sahiptir. Bu nedenle kullanılacak saç bakım ürünleri kesin olarak saç tipine göre tercih edilmelidir.

tatilde saçlara ne yapmalı

Saç Yapısına Göre Bakım Ürünü Tercihi

Saçlar yaz aylarınca çok ciddi oranda güneş ışınlarına maruz kaldığı için güneşin zararlı ışınlarını saçınıza zarar verdirmeyecek korucuyu spreyler kullanabilirsiniz. Yaz aylarında vücudunuzun sıcaktan zarar görmemesi için kullandığınız güneş kremlerine benzerlerini saçlarınız içinde yapmalısınız.

Havuza ve denize giren insanların saçlarına yoğun olarak tuz ve klor nüfus ettiği için deniz ve havuz sonrası onarıcı içeriklere sahip saç bakım ürünleri kullanılmalıdır. Yaz aylarında saçlarda klor ve tuz nedeniyle oluşan yıpranmalar nedeniyle saç bakım sütü tercih edilerek saç bakımı yapılır.

Yaz döneminde uzun saç yapısına sahip olan kişiler saçlarının karışmaması ve kabarmaması için dönem dönem saçlarını taramasında yarar vardır.

Yaz ayların saç üzerindeki bir diğer etkisi ise saçların kırılganlık özelliğinde normal dönemlere göre biraz daha fazla olmasıdır. Saçın sağlıksız ve güçsüz olduğunu gösteren kırık saç tellerinin güçlendirilmesi için özellikle saçın ıslak durumunda toka ile toplanması gerekir. Islak saç, kuru saç yapısına göre daha kırılgan özellikte olur, bu nedenle kırılmalar daha hızlı yaşanabilir.

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Pratik Güzellik Bilgileri**

Bayanlar bu habrrimiz  tam size göre ..Hızlı yağlanan saçlara, uzun sürede kuruyan ojelere, kurumuş ciltlere her …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir