Anasayfa / Sağlıklı Yaşam / Zayıflamak İçin 15 Dakikalık Paket Egzersizler

Zayıflamak İçin 15 Dakikalık Paket Egzersizler

İşten güçten spor yapmaya yada spor salonlarına gitmeye fırsat bulamıyorsanız, çok istiyorum ama zamanım yok diyenlerdenseniz; İşte size tüm bahanelerinizi bitirecek basit bir egzersiz paketi. Zayıflamanın yanında kaslarınızın da gelişeceği ve fit bir görünüme sahip olacağınız mini paket ile mayo ve bikini giymek sorun olmaktan çıkacak. Şimdi gelelim nasıl yapıldığına, adımları doğru bir şekilde izlerseniz kısa bir sürede sonuç alabilirsiniz.

evde 15 dakikalık egzersiz

Geriye hamle : Eller yine belde bir ayak sabit diğer ayak geriye doğru adım atın ve başa dönün. Ağırlık öndeki bacakta olmalı. Hareket öndeki bacak ve kalçada en çok hissedilir. 4 set halinde yapın, her set 12-15 tekrardan oluşuyor.                                                                                                                                                                                        Çalışan bölge : Kalça ve bacak kasları.

Bacak yana açış : Ayaklarınızı omuz hizasında açılıp ayakta durun. Bir ayak yerde sabit, diğer bacağı yana açın ve başlangıç pozisyonuna dönün. Hareket ayaklara elastik band takılarak da yapılabilir. 4 set halinde yapın, her set 12-15 tekrardan oluşmalı.
Çalışan bölge : Kalça, bacak kasları.

evde basit egzersiz

Üst kol çalıştırma : Bandı ayaklarınızın altına sıkıştırın ve avuç içleri yukarı bakacak şekilde tutun, dirsekler sabit kalacak şekilde kollar yukarı doğru büküp tekrar başlangıç pozisyonuna dönün. Hareketi 4 set halinde yapın, her set 12-15 tekrardan oluşmalı.
Çalışan bölge : Üst ön kol (Pazu olarak bilinen biceps kası)

Omuz yana açış : Ayaklar omuz genişliğinde açık, kollar hafif bükülü pozisyonda, bandı ayaklarınızın altına sıkıştırın. Kollar omuz mesafesinde yana doğru açılmalı. 4 set halinde yapın, her set 12-15 tekrardan oluşmalı.
Çalışan bölge: Omuz.

evde egzersiz çalışmaları

Kürek çekme : Thera bandı (Lastik bandı) ayaklarınızın altına sıkıştırın ve her iki elinizle tutun. Vücudunuz belden aşağı doğru eğilmeli. Sırtınızı sıkıştırdığınızı hissettikten sonra tekrar başlangıca dönün. 4 set halinde yapın, her set 12-15 tekrardan oluşmalı.
Çalışan bölge : Sırt kasları.

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Tahsilliler daha az kilo Alıyor

Yüksek eğitimli insanların daha az kilo aldığı ispatlandı. Hollanda’da yapılan bir araştırmaya göre, obezite sorunu düşük eğitimlilerde …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir